Jednoduchý trik, jak si usnadnit odhazování sněhu
adbz.cz » Hobby » Vzal provaz a přivázal ho k lopatě na sníh. Shrnování je díky tomu mnohem jednodušší

Vzal provaz a přivázal ho k lopatě na sníh. Shrnování je díky tomu mnohem jednodušší

Aby vám šlo odhazování sněhu od ruky, nemusíte neustále utrácet za nové pomůcky. Stačí správně přivázat k lopatě provaz a půjde to mnohem snáze.

lopata shrnovat snih
Zdroj fotografie: iStock

S příchodem zimních měsíců se většina domácností musí potýkat s velkým nepřítelem – sněhem, který se nahromadil před vstupem do jejich domu či garáže. Většina kutilů řeší tento nepříjemný problém klasicky každoranním odhazováním nebo koupí novodobých pomůcek, jež jim tuto činnost usnadňují. Abyste však na to šli efektivně a nemuseli zbytečně utrácet peníze, můžete vyzkoušet tento jednoduchý trik, který se nedávno objevil na internetu a získal si mnoho obliby. Postačí vám pouze lopata a vhodný provaz s rukojetí.  

Sníh a jeho jedinečné kouzlo

Sníh je kouzelný a nádherný úkaz, se kterým se většina lidí může setkat během zimních měsíců (zejména pokud je dobrý rok a přeje počasí). Jakmile se objeví bílé vločky a zasypou celé ulice, malé děti ihned běží stavět sněhuláky nebo staví iglú na spících zahradách, jež čekají na příchod jara. Je třeba ovšem brát na vědomí skutečnost, že ačkoliv může být toto období sebehezčí, neustálé hromadění sněhu má i stinné stránky, a to zejména pokud máte před svým domem větší příjezdovou cestu nebo garáž. 

V takovém případě může být sníh naopak opravdu záludným nepřítelem, který vás nenechá spát. Většina kutilů řeší tento problém klasicky odhazováním, což však často vede k nepříjemné bolesti zad, nebo koupí speciálních nástrojů, jež naopak mohou stát mnoho peněz. Abyste však zbytečně neničili své tělo a neutráceli příliš peněz, můžete vyzkoušet geniální řešení youtubera jménem Dave Imm. Díky jeho nápadu pro vás bude odhazování naprosto snadnou záležitostí, která vám nezabere téměř žádný čas. 

Obyčejná lopata a provaz s rukojetí 

Pokud patříte mezi jedince, které při odhazování sněhu neustále bolí záda, tento snadný trik je pro vás jako dělaný. Tuto nepříjemnou záležitost, jíž se během zimních měsíců prostě nelze vyhnout, totiž lze provádět mnohem snadnějším způsobem, než si mnozí myslí. Stačí vám přitom obyčejná lopata a vhodný provaz s rukojetí, který je k ní třeba připevnit. Ve výsledku získáte velmi účinný nástroj, díky němuž budete schopni zbavit se veškerého sněhu mnohem rychleji, efektivněji a aniž byste k tomu museli vynaložit velké úsilí.

zelený kyblík plný sněhu na sněhu
Zdroj fotografie: Depositphotos

Tento jednoduchý trik se objevil teprve nedávno na internetu. Jeho autor však sdílel video již před šesti lety a jak mnozí uživatelé sociální sítě YouTubě píší, skutečně funguje. Díky připevnění vhodného provazu s rukojetí totiž můžete použít více tělesné síly najednou, a to ze všech stran, tudíž vás nebude po chvíli bolet celé tělo nebo jeden bok – naopak budete schopni rozložit svou tělesnou sílu rovnoměrně, což se odrazí nejen na efektivitě při vykonávání tohoto nepříjemného úkolu, ale také na vaší rychlosti odhazování sněhu.

Video, které si oblíbil celý internet 

Jednoduchý trik spočívá v tom, že upevníte na obyčejnou lopatu na odhazování sněhu vhodný provaz s rukojetí. Jakmile se pak pustíte do práce, můžete držet nástroj oběma rukama, což vám umožní efektivněji využít svou sílu a usnadní vám to celý proces. Jedná se o zcela banální záležitost, která vám však pomůže ušetřit mnoho času, energie a především také vyvarovat se nepříjemné bolesti zad! Video můžete zhlédnout zde: