WD-40 zabrání mlžení zrcadel, díky nemrznoucí směsi budou doma okna čistá i rok: Prostředky na auto rozhodně nejsou jen na auto

Péče o auto je stejně tak důležitá, jako péče o domácnost. Mnoho lidí ovšem neví, že hodně chemikálií určených pro jejich vůz mohou použít i ve své kuchyni.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Majitelé automobilů se o své vozy vždy dobře starají. A ve většině případů jim v tom pomáhá řada speciálních chemikálií, včetně různých leštidel, čisticích prostředků, maziv a dalších. Mnoho lidí ovšem neví, že právě tyto prostředky lze také používat v domácnosti, neboť jsou často stejně účinné. Níže se proto můžete seznámit s několika užitečnými způsoby, jak je používat v domácnosti, abyste se zbavili veškerých nečistot a dalších nepříjemných problémů. 

1) Pěnový čistič

Pěnový čistič není úplně ideální k čištění sedadel uvnitř vozu. Namísto toho jej proto můžete používat ve své domácnosti, a to například k čištění koberců, židlí a pohovek – skvěle se hodí i na boty, zejména semišové či látkové. Mnozí kutilové potvrzují, že funguje i tam, kde ostatní selhávají. Jednoduše jej stačí nanést na různé nečistoty, počkat několik minut a poté pěnu odstranit hadříkem nebo kapesníkem. 

2) WD-40

Měli byste vědět, že WD-40 není určen speciálně pro automobily, ale je to spíše produkt, který milují automobiloví nadšenci. Toto univerzální mazivo lze proto snadno použít i v domácnosti. Zabrání mlžení zrcadel, pomůže vám opravit vrzající dveře, zaseknutý zámek a obecně jej lze využít ke kování. Kromě toho vám tento oblíbený výrobek dokáže pomoci odstranit plak z vodovodních baterií – stačí jej jednoduše rozetřít a poté opláchnout. 

iZdroj fotografie: Pexels

3) Nemrznoucí směs

Tento produkt se hodí pro podobné užití, jako WD-40. Při jeho použití na čisté baterie zůstává jejich povrch déle lesklý a hladký a dokáže také vyčistit zaschlé mýdlo, zubní pastu a další předměty, které často zůstávají na umyvadle. Nemrznoucí směs lze pak také použít na vnější stranu oken, díky čemuž zůstanou čisté a lesklé i po silném dešti.

4) Aromatizér

Pokud se chystáte vyměnit „vánoční stromeček“ v autě, ten starý rozhodně nevyhazujte a vezměte si jej raději domů, kde může ještě dlouho osvěžovat vzduch ve vašem bytě nebo koupelně. Díky uzavřenému prostoru bude jeho aroma mnohem více intenzivní a provoní vám téměř každou místnost.

iZdroj fotografie: Depositphotos

5) Vinet

Ačkoliv si toho mnozí majitelé aut možná nevšimli, na štítku tohoto výrobku je uvedeno, že jej lze také použít na podlahy – a funguje opravdu dobře. Stačí Vinet zředit v předepsané míře s vodou v kbelíku a můžete začít čistit domácnost. Vaše podlahy budou ve výsledku nejen krásně čisté, ale také bude celý váš dům příjemně provoněný. Kromě toho jej lze také využít k čištění čalouněného nábytku

6) Silikonové či kožené kondicionéry 

Hodně majitelů automobilů často používá silikonový sprej na dveře, aby byly lesklé a nezasáhla je rez. Tento přípravek ovšem můžete použít také ve své domácnosti, a to na těsnění plastových oken. Jednoduše jej nalijte na houbičku na mytí nádobí nebo aplikátor a rozetřete jej na všechna gumová těsnění. Kondicionéry na kožené autosedačky lze použít také na kožený nábytek. 

Jak se alternativní využití těchto oblíbených prostředků osvědčilo vám?

Zdroj: Gizmodo
Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články