Jak zbavit domácnost chlupů z domácích mazlíčků: Postačí kuchyňská stěrka a hadřík z mikrovlákna

Pokud je vaše domácnost plná zvířecích chlupů, vyzkoušejte tento jednoduchý trik. Vše bude důkladně čisté již během několika krátkých minut.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Mít domácího mazlíčka může být často náročné, a to zejména pokud se ve vašich místnostech nachází koberce, pohovky či deky. Zvíře totiž ze sebe každý den uvolňuje poměrně velké množství chlupů, které poté zůstávají zachycené v látce, přičemž je lze jen velmi těžko odstranit. Ačkoli se pak dokonalý úklid domácnosti může stát takřka nereálný, existuje jeden velmi osvědčený trik, díky kterému je dle serveru Mirror do jednoho zlikvidujete. 

Domácí mazlíčci a chlupy v domácnosti 

Mnoho lidí si v současné době pořizuje do svých domácností mazlíčky, kteří jim dělají společníky a tráví s nimi celé dny. Většina z nich si však brzy uvědomí, že zvíře neustále pouští chlupy a domácnost je čím dál náročnější udržet v čistotě – chlupy je velmi těžké odstranit, neboť mají tendenci se přichycovat, a to zejména na látky a materiály, které jsou v kobercích či pohovkách. Mnohdy si s nimi neporadí dokonce ani vysavač.

Pokud jste se do podobné situace dostali i vy a hledáte řešení, pak vám jistě pomůže účinný trik s kuchyňskou stěrkou a hadříkem z mikrovlákna. Oba tyto předměty vám poskytnou naprosto skvělé řešení a budou efektivnější náhradou za úklidové firmy, které často stojí plno peněz. Gumová stěrka totiž působí jako takový „magnet“ na chlupy domácích mazlíčků, přičemž pokud máte po ruce ještě vlhký hadřík, žádný z nich vám nespadne zpět na zem. 

Chlupy z kočky iZdroj fotografie: Depositphotos
Chlupy v domácnosti odstraní obyčejná kuchyňská stěrka.

Jednoduchý trik se stěrkou 

Jakmile budete připraveni, začněte po koberci přejíždět gumovou stěrkou, a to nejlépe krátkými a rychlými tahy. Díky pryžovému materiálu se veškeré chlupy začnou lepit na náčiní, a jakmile jimi bude přeplněné, jednoduše ho otřete vlhkým hadříkem z mikrovlákna. Tímto způsobem tak nejenže odstraníte nečistoty, ale také s nimi nebudete mít žádný problém manipulovat. Proces pak stačí dle webu HMS opakovat, dokud nedosáhnete požadovaného výsledku. 

Jak se tato metoda osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články