Jak snížit dobu žehlení na polovinu jediným krokem
adbz.cz » Hobby » Dodržením jediného pravidla snížíme dobu žehlení na polovinu. Vše začíná u správného věšení prádla

Dodržením jediného pravidla snížíme dobu žehlení na polovinu. Vše začíná u správného věšení prádla

Některé domácí práce sice nejsou náročné, přesto nepaří k nejoblíbenějším činnostem. Existuje ale možnost, že je ze svého repertoáru můžete i úplně vyškrtnout.

zehleni vypraneho pradla
Zdroj fotografie: iStock

Přestože existují stále novější a vymakanější žehličky na prádlo, nic to nemění na tom, že tuhle domácí práci spousta lidí nedělá s velkým nadšením. Někteří si u žehlení odpočinou, koukají na oblíbený seriál, nebo úplně vypnou a oddávají se jen svým myšlenkám a tichu. Pro stále větší část populace se ale žehlení stává nadbytečným. Vždyť běžné oblečení se dá nosit, jakmile uschne, a přitom není zmačkané.

Důležité je prádlo správně pověsit

Pokud patříte mezi lidi, kteří už ani přesně nevědí, kde mají v domácnosti žehličku a prkno uložené, jistě vám přijdou vhod následující tipy. Díky nim vyprané oblečení nebude zmačkané. Klíč k úspěchu spočívá ve správném vyvěšení. Když postup uděláte správně, můžete bez obav zapomenout na peripetie se sestavením žehlicího prkna i občasné popáleniny od žehličky.

1)

Než prádlo, které jste vyndali z pračky, pověsíte na šňůru nebo na ramínko, vymáchejte ho. Tím se eliminují přehyby.

pradlo povesene kolicky
Zdroj fotografie: Depositphotos

2)

Téměř po celý rok je možné dávat prádlo schnout ven. Nevěšte ho ale přímo na sluneční světlo. Upřednostňujte stinná místa. Když pověsíte oblečení přímo na Slunce, hrozí, že díky působení paprsků vlákna ztuhnou a vytvoří se záhyby.

3)

Vyprané oblečení je lepší nechat schnout na ramínkách.

4)

Když se bez šňůry a kolíčků při věšení prádla neobejdete, myslete na to, že oblečení bude v těch místech zmačkané. Snažte se ho proto pověsit rozumně, aby přehyby nebyly na nápadných místech. V případě triček umístěte kolíčky do podpaží, u kalhot a sukní podél švů v pase. Košile a halenky dejte uschnout na ramínka.

zehlicka pradlo kos kolicky
Zdroj fotografie: Depositphotos

5)

Po uschnutí oblečení neskládejte. Pokud to uděláte, budete nakonec muset stejně sáhnout po žehličce. Když ho ale zavěsíte do skříně na ramínkách, můžete si ho vzít hned na sebe a nebude zmačkané.

6)

Pokud prádlo sáváte uschnout do sušičky, přidejte na posledních 10 minut cyklu vlhký hadřík, který zjemní látku a uvolní záhyby. Můžete také do sušičky dát několik tenisových míčků. Víří vzduch ve spotřebiči a prádlo rychleji uschne a nebude zmačkané.

7)

Některé materiály mají sklon se neustále mačkat. Kupujte si oblečení z látek, u kterých to nehrozí. Třeba žerzej, džínovina nebo úplety bývají dobrou volbou.