Podvody se dějí po České republice stále častěji a bohužel jim nemůže nikdo jen tak zabránit. Typicky se to týká padělání určitého zboží, které následně vychytralí zlodějíčci nabízí občanům, a okrádají je tak o peníze. A když poškození přijdou na to, že nemají žádnou cenu, prodejci najednou zmizí a není po nich ani stopy. Před podobným případem, který se týká padělaných sběratelských mincí, nedávno informovala ČNB.
Pozor na falešné sběratelské mince
Již mnoho Čechů naletělo podvodníkům, kteří pod záminkou budoucího výdělku nabízeli falešné sběratelské mince. Padělaných kusů jen v loňském roce zachytila Česká národní banka zhruba čtyři tisíce, ovšem v oběhu jich má být mnohem více. Nabízet je přitom mají soukromé společnosti, které slibují obrovské zisky, ale když přijde do tuhého, tak zmizí nebo si vymyslí, že poškozeným jedincům ve skutečnosti nic neprodali.
Nákupy v Albertu by měly značně zrychlit. Pokladním totiž bude při jejich práci pomáhat šikovná umělá inteligence.…
více
V minulosti se takového nešvaru dopouštěl dle serveru TN Český mincovní obchod. Ten se občany snažil nalákat pomocí letáků, které jim personál házel do schránek. Ti, kteří si následně zboží objednali, obdrželi často větší množství mincí a bylo po nich vyžadováno zaplatit větší částky. V případě, že se jim to pak nelíbilo, přišli vymahači a začali jim vyhrožovat. Poškození tak ve strachu raději své peníze odevzdali.
Jenže když pak chtěli sběratelské kousky prodat, bohužel se jim skutečné mincovny vysmály a poslaly je s nimi do zastavárny. Pokud tedy zvažujete nákup investičních mincí, raději si předtím projděte informace, kterých je na internetu spousta. Poté zvolte oficiální prodejny (pomoci mohou i recenze uživatelů) a pro jistotu se ještě poraďte s odborníkem. Na webu adbz jsme také psali o příspěvku až 10 000 Kč na bydlení, který nabízí stát.