Luxusní dům postavený pouze z kontejnerů | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Přenosný kontejnerový dům ohromil celé Česko. Postavíte ho za 10 minut, komfort bydlení je luxusní

Přenosný kontejnerový dům ohromil celé Česko. Postavíte ho za 10 minut, komfort bydlení je luxusní

Tento malý dům je postavený za malou chvíli a zároveň se v něm bude velice pohodlně bydlet. Vybudovat si ho můžete i vy.

kontejner dum
Zdroj fotografie: Depositphotos

V dnešní době může být dost těžké vůbec přemýšlet o vlastním bydlení, protože ceny všeho jsou tak vysoké, že ne každý si to může dovolit. Naštěstí se neustále objevují nové vychytávky, díky nimž to nemusí být zas tak finančně náročné. Jedna z těch opravdu zajímavých se před nějakou dobou objevila v Číně. Je to malý kontejnerový domek, který vás opravdu překvapí.

Je třeba jen obyčejný kontejner

Dům z kontejnerů asi není žádnou novinkou. Jenže většina lidí si pod tímto pojmem představí takzvaný krabicový dům, který slouží spíš jen jako takové prozatimní řešení, ne jako místo, kde se dá normálně žít. Tento projekt, který přišel z Číny, ale všechno mění. Dokáže ubytovat celou rodinu, a ještě k tomu vypadá naprosto perfektně. Hlavně není vůbec nutné nějaké povolení ke stavbě a nic takového.

kontejnery
Zdroj fotografie: Depositphotos

Stačí vám jen 10 minut

Možná to bude znít vtipně a nemožně, ale k postavení tohoto „domu“ bude opravdu stačit jen minimální množství času. A není třeba ani žádných odborných znalostí. Ze začátku se může zdát, že jde jen o pouhý kontejner, který někdo nepotřeboval, a tak ho vyhodil. Jenže takový kontejner má příčky, s nimiž lze dost jednoduše hýbat, a tím pádem si každý majitel může jeho vnitřek upravit podle sebe.

planovani
Zdroj fotografie: Depositphotos

Všechno je také velice světlé, a tak majitelé nikdy nebudou trpět nedostatkem světla. Zkrátka je vidět, že v tomto kontejneru se žije velice dobře.

Můžete si ho vybavit

Dovnitř kontejneru si můžete dát všechno, co budete chtít. A nejlepší na tom je, že si ho doopravdy můžete vybavit i vy sami. V porovnání s tím, kolik stojí stavba normálního domu a kolik je s tím spojeno starostí, je tato možnost opravdu za hubičku. Zajímalo by vás, jak vypadá uvnitř? Podívejte se na video.

Líbilo by se vám takové bydlení?

Zdroj: The Tiny House