To se hodí znát. Praktické využití mikrovlnky, které nezná 94 % Čechů
adbz.cz » Hobby » Mikrovlnná trouba neslouží pouze k ohřevu pokrmů. Použít ji lze i k oloupání ovoce a zeleniny

Mikrovlnná trouba neslouží pouze k ohřevu pokrmů. Použít ji lze i k oloupání ovoce a zeleniny

Mikrovlnná trouba nabízí mnoho různých využití, nikoli pouze ohřev jídel. Pokud ji máte doma, pomůže vám například oloupat ovoce nebo zeleninu.

mikrovlnka
Zdroj fotografie: Mk2010/ Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0

Mikrovlnná trouba je nedílnou součástí téměř každé domácnosti. Pokud ji máte doma i vy, pak se vyplatí vědět, že vám může pomoci mnoha různými způsoby, nikoli pouze při ohřevu jídla. Skvěle se například hodí také v případě, kdy potřebujete oloupat ovoce či zeleninu, ohřát kávu nebo si připravit něco zdravého na zub. Postup je přitom podle serveru iReceptář velmi jednoduchý a rychlý, stačí pouze dodržet jednotlivá pravidla.

Příprava kávy v mikrovlnné troubě

Mikrovlnnou troubu můžete použít nejen k ohřívání svých oblíbených pokrmů, ale také například k přípravě kávy. Pokud náhodou nemáte kávovar nebo varnou konvici, kterou byste ji mohli zalít, pak se tento jednoduchý trik určitě vyplatí zkusit. Začněte tím, že nalijete do sklenice s víčkem mléko (musí být skleněná), promícháte ho a poté budete půl minuty zahřívat. Nakonec k němu stačí přidat lžičku či dvě kávy a pořádně nápoj zamíchat. 

Snadnější loupání některých druhů zeleniny 

Některé druhy zeleniny, jako je například česnek a cibule, může být náročné oloupat a následně zužitkovat při přípravě pokrmů. I v tomto případě skvěle poslouží mikrovlnná trouba, do které lze suroviny vložit na zhruba 15 sekund (nejlépe na nejvyšší výkon). Po uplynutí stanovené doby si budete moci dle serveru NPR všimnout, že se slupka sama od sebe začíná odlupovat, a vy budete moci bez sebemenších potíží přidat suroviny do pokrmů. 

Oloupaný česnek
Zdroj fotografie: Depositphotos
Mikrovlnná trouba vám dokáže pomoci oloupat česnek

Příprava zdravých chipsů 

Pokud si chcete připravit něco dobrého na večer nebo jako svačinu do práce, můžete využít síly mikrovln. Stačí nakrájet brambory na tenké plátky, rozložit je na vhodný tácek vyložený pečicím papírem (ještě předtím je promíchejte v oleji, soli a koření) a poté nechat tři minuty ohřívat z obou stran. Nezapomínejte je však hlídat, aby se nepřipálily. Na webu adbz jsme také psali, jak mikrovlnnou troubu vyčistit během 5 minut, a to bez použití chemie.