Rovnoměrné ohřívání jídla v mikrovlnné troubě. Zásadní je správné umístění na straně otočného talíře uvnitř spotřebiče

Díky tomuto triku bude jídlo z mikrovlnky vždy rovnoměrně ohřáté a vy si ho maximálně vychutnáte. Stačí před zapnutím přístroje udělat jedinou změnu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pravděpodobně každému se někdy stalo, že vyndal jídlo z mikrovlnné trouby, a jakmile ho začal jíst, bylo v různých částech různě teplé. Tato nepříjemnost se stává poměrně často a zabránit jí můžete jednoduchým trikem, o který se nedávno podělil server Genialne. Stačí udělat jedinou změnu před zapnutím přístroje a váš pokrm vás již nikdy nezklame. 

Ohřívání jídla v mikrovlnce 

Pokud se ptáte, proč vlastně některé části pokrmu zůstávají studené a jiné mohou být zase příliš horké, mohou za to elektromagnetické vlny. Na těch je funkce mikrovlnky založena a v místech s jejich vysokou amplitudou se jídlo zahřívá, zatímco tam, kde se tvoří uzly, k přenosu energie nedochází. Důležitý je také obsah vody v misce, protože tekutina pomáhá absorbovat energii a podporuje rovnoměrné vyhřívání. 

Ačkoli elektromagnetické vlny nelze vidět pouhým okem, můžete učinit jednoduchý trik, díky kterému dle webu Real Simple zajistíte jejich správné působení. Studené části pokrmu jsou nejčastěji ve středu talíře a teplé blíže k okraji – to znamená, že aby bylo vaše jídlo ohřáté rovnoměrně, stačí ho umístit přímo k okraji otočné základny uvnitř mikrovlnné trouby. Je ovšem důležité, aby nebyl talíř příliš velký, protože jinak by trik nefungoval. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zkuste potraviny na talíři přeskládat 

Co se týče příliš malých nádob a talířů, které chcete ohřívat, pokuste se je umístit co nejvíce ke stěně a vyhřívejte je trochu déle, než je pro vás běžné. Jakmile dobrotu vyndáte ze zařízení, jistě pocítíte velmi pozitivní přínos. Pokud se tato technika neosvědčila, můžete ještě zkusit jídlo na talíři uspořádat do kroužku tak, aby nezbylo nic uprostřed. Na webu adbz jsme také psali o alternativních využitích mikrovlnné trouby v domácnosti.

Jak se tento trik osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články