Tohle maso rozhodně nejezte. Obchody ho prodávaly jakoby nic, je přitom zdraví nebezpečné

Pokud máte doma tuto potravinu, okamžitě ji vyhoďte do koše. Inspekce přišla na to, že obsahovala choroboplodné zárodky.

i Zdroj fotografie: SZPI
                   

Velké obchody často, byť nechtěně, nabízí na svých pultech závadné potraviny. Ty však mohou představovat vážné nebezpečí pro lidské zdraví, a proto Státní zemědělská a potravinářská inspekce provádí pravidelné kontroly, během kterých se je snaží odhalit. Jeden takový incident se nedávno přihodil v oblíbeném obchodě v Pardubicích, kde se nacházela zkažená uzená žebra. Pokud je máte doma, raději je rychle vraťte. 

Nebezpečné uzené maso v obchodech 

Inspektoři nedávno varovali před zkaženými uzenými žebry v pardubickém obchodě ĐUC ANH LÉ (Železničního pluku 2005, 530 02 Pardubice), která obsahovala plíseň bílé a zelené barvy viditelnou pouhým okem. Výrobek s šarží číslo 24-000176-SZPI-CZ tak inspektoři okamžitě nařídili stáhnout z trhu a varují společnost před možným nebezpečím.

9 nejčastějších chyb při nákupu potravin, které dělá majorita Čechů. Letitá prodavačka prozradila, čemu se za každou cenu vyhnout

Server PotravinyNaPranyri informoval o závadnosti potraviny již na konci loňského měsíce, přičemž k odebrání samotného vzorku došlo 3. 4. 2024. Každý, kdo tedy má uzená žebra ze zmíněného obchodu, by je měl co nejrychleji vrátit zpět do prodejny nebo vyhodit do koše. Je také důležité zmínit, že potravina nebyla balená v obalu, tudíž k jejímu kažení mohlo přispět zejména nadměrné teplo uvnitř budovy či nevětrané ovzduší.

iZdroj fotografie: SZPI

Pozor, že konzumace zkažených potravin může mít vážný dopad na lidské zdraví a způsobit vám příznaky, jako je nadýmání, průjem nebo bolesti břicha. Pokud byste na sobě takové příznaky pocítili, raději se co nejrychleji poraďte se svým praktickým lékařem. Na webu adbz jsme také psali o další potravině, která se nacházela v oblíbeném obchodě, ale rovněž představovala velké nebezpečí pro spotřebitele. 

Co si o prodeji zkažených potravin myslíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články