Varování před konzumací těchto těstovin: Obsahují něco, co by se za žádnou cenu nemělo dostat do těla

Inspektoři objevili v oblíbeném pražském obchodě těstoviny, které by nikdo neměl jíst. Obsahovaly složku, co tam vůbec neměla být.

i Zdroj fotografie: SZPI
                   

Prodejci potravin často nedokáží kontrolovat veškeré své produkty, které se snaží prodat zákazníkům. V důsledku toho se tak někdy může stát, že se na jejich pultech objeví závadná potravina, která tam rozhodně nemá co dělat. Příkladem toho se stal maloobchod NHAT SON DAO v pražské Sapě, kde Státní zemědělská a potravinářská inspekce objevila těstoviny, které obsahovaly nebezpečnou složku. Nyní varuje, aby je radši nikdo nejedl.

Závadná potravina v pražské Sapě 

Inspektoři označili jako závadnou potravinu „Red Drago Longlife Noodle, Chinesische Nudle“ o hmotnosti 375 gramů a problém spočíval zejména v tom, že obsahovaly zvláštní ingredienci navíc – a to syntetické barvivo tartrazin (E102), jehož použití do tohoto výrobku není povoleno a celkově není nikomu doporučována jeho konzumace.

Najít ho můžete spíše v dezertech, jako jsou zmrzliny, marcipán, želé, pudinky, polévky či šumivé nápoje, přičemž jeho pravidelná konzumace je spojována s řadou negativních dopadů, a to včetně přibývání na váze a mnoha dalších. Jelikož navíc do výše uvedeného produktu nepatří, raději byste ho spolu s ním neměli dle serveru PotravinyNaPranyri konzumovat. Pokud se však již tak stalo, žádné větší problémy by vám hrozit neměly. 

iZdroj fotografie: SZPI

Výrobek raději vyhoďte do koše 

Veškerá zodpovědnost tak nyní pravděpodobně poputuje za výrobcem, který se nachází v Thajsku. Výrobek s číslem šarže Lot: NE033 a datem minimální trvanlivosti do 6. června 2024 proto raději vyhoďte do koše nebo ho vraťte zpět do obchodu. Na webu adbz jsme také psali o další potravině, kterou SZPI musela nedávno stáhnout z prodeje. 

Jak často jíte tyto těstoviny vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články