Využil vodní nádrž bez víka a ušetřil tím stovky tisíc. Teď jde jeho velkolepý nápad na dračku – chtějí ho lidé z vesnic i měst

Vodní nádrže bez víka jsou určená pro hospodářská zvířata. Nápad, který vznikl před pár lety, ale ocení každý. Ušetří totiž spoustu peněz.

i Zdroj fotografie: S vědomím David Mortimer
i Zdroj fotografie: S vědomím David Mortimer
i Zdroj fotografie: S vědomím David Mortimer
i Zdroj fotografie: S vědomím David Mortimer
i Zdroj fotografie: S vědomím David Mortimer
Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
                   

Obvykle se tyto nádrže používají pro hospodářská zvířata, kterým slouží jako zdroj vody. Šikovní lidé ale našli úplně nový způsob, jak zásobníky využít. Udělali si z nich totiž stylový, levný a plně funkční bazén. Jeden z výrobců těchto nádrží byl asi před dvěma lety požádán, aby z jedné z nich vytvořil bazén. A takto to vlastně celé začalo.

Rozhodl se, že svůj projekt rozvine

Když muž jménem David Mortimer začal před 15 lety stavět nádrže na zakázku, ani ve snu by ho nenapadlo, že z nich bude jednoho dne dělat bazény. Asi před dvěma lety mu začalo psát čím dál více lidí, že by chtěli postavit nádrž bez víka. Davida velmi zajímalo, co je vede k takovému požadavku, a nakonec přišel na to, že z nich dělají bazény. Proto začal experimentovat s velikostmi a strukturami, aby věděl, co by se na bazén hodilo nejvíce.

Mnoho jeho zákazníků totiž nemá peníze na stavbu normálního bazénu, a tak hledají levnější možnosti. Pořízení bazénu na zahradu může být opravdu nákladné. Bazény z nádrží se cenově pohybují okolo 120 000 korun, což je docela velký rozdíl. Ano, také to není nejlevnější, ale v porovnání s klasickým bazénem zapuštěným do země je to skoro zadarmo. Tyto nádrže se rovněž vejdou na malou zahradu, takže je to ideální řešení pro lidi ve městech.

U každého bazénu buďte opatrní

Tento trend se v posledních dvou letech začal dost často objevovat i v Novém Jižním Walesu a Queenslandu. Tyto bazény se objevily nejen na vesnicích, ale právě i ve velkých městech, a jejich majitelé si nemohou stěžovat. Jsou plně funkční, mají filtry, čerpadla a můžete si k nim pořídit i ohřívač vody. Ale pokud i vy o něčem takovém přemýšlíte, buďte opatrní.

iZdroj fotografie: S vědomím David Mortimer

Bazén se totiž opravdu nedá vyrobit úplně ze všeho a rozhodně to není něco, co byste měli hotové přes víkend. A stejně jako u každého bazénu je třeba být opatrný, aby se něco nestalo. To platí především v případě, že máte děti. Nikdy nenechávejte vaše děti u bazénu samotné, protože stačí opravdu jen chvilka nepozornosti a může dojít k neštěstí.

Máte doma bazén, nebo spíše navštěvujete koupaliště?

Zdroj: HomeBuilding

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jak působí kratom? Poznejte ho blíže
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Michaela Kuklová překonala rakovinu, ale o lásku nestojí. „Když se zamiluji, lítám v tom jak malá holka, takže jsem si lásku zakázala,“ říká
Události247.cz
Události247.cz
Konec známkování na prvním stupni? Nesmysl, myslí si většina Čechů
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
I zkušení řidiči se na silnici dopouští mnoha chyb. Nehoda může skončit smrtí celé posádky