Tajemné sukulenty, o kterých se moc neví. Vypadají jako medúzy a promění vaši zahradu v pohádkové a závidění hodné akvárium na souši - adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Tajemné sukulenty, o kterých se moc neví. Vypadají jako medúzy a promění vaši zahradu v pohádkové a závidění hodné akvárium na souši

Tajemné sukulenty, o kterých se moc neví. Vypadají jako medúzy a promění vaši zahradu v pohádkové a závidění hodné akvárium na souši

Pokud sledujete trendy v zahradnictví, nepochybně jste slyšeli o sukulentech. Zdá se, že jsou v dnešní době populární jak v interiéru, tak na zahradách.

sukulent kaktus e1624442322986
Zdroj fotografie: Pixabay

V každém případě se do popředí zájmu zahradníků a milovníků rostlin dostaly sukulenty medúz. Pokud se tedy snažíte vytvořit krásný dvorek nebo verandu, která bude vypadat jako z pohádky, pak jsou tyto rostliny pro vás přímo stvořené. Sukulenty medúzy jsou v podstatě shluky šťavnatých odrůd, které visí z květináče.

Rostliny rostou směrem dolů

Rostliny podobné révě rostou směrem dolů, takže celkový výtvor vypadá právě jako medúza. O sukulenty se velmi snadno stará. Nevyžadují velkou pozornost ani velkou zálivku. Zdá se, že uděláte nejlépe, pokud si jich moc nebudete všímat. Stačí jim dát trochu vody, když půda vyschne. Sukulenty jsou z toho důvodu ideální i pro začátečníky. Můžete si vytvořit vlastní medúzy, ale musíte se rozhodnout, jaké rostliny budou tvořit tělo a jaké chapadla.


Vytvoření medúzy vyžaduj dva různé druhy sukulentů, závěsný koš, tenký drát, šicí sponky a jehlu. Mechový koš je tou nejlepší volbou. Stačí ji naplnit půdou, převrátit ji a zasadit sukulenty. Chapadla by mělo vytvořit čtyři až šest rostlin. Nahoru pak budete pravděpodobně potřebovat více než dvacítku rostlin. Určitě by mělo být vybrané dostatečné množství rostlin, aby se celý koš naplnil. Dalším krokem je získat mechový kbelík.

Mechový kbelík naplňte půdou

Ujistěte se, že používáte vysoce kvalitní půdu, můžete přidat hnojivo. Úponky mohou být zasazené několik palců od vnější strany koše. Poté zakryjte dno plstí a ujistěte se, že správně sedí. To je důležité, protože kbelík z mechu je obrácený vzhůru nohama. Vy potřebujete, aby byl schopný unést váhu půdy. Zkontrolujte, jestli nedošlo k rozlití. To by se při zalévání stále zhoršovalo. Drát by měl být navlečený jehlou do a pevně svázaný kolem kbelíku.

Až to budete mít, obraťte vzhůru nohama a zasaďte sukulenty. Odstraňte z půdu z kořenů i všechny odumřelé listy. Rostliny zasaďte do mechu a zajistěte sponkami. Mezi sukulenty by měl být ponechaný určitý prostor, aby mohly růst. Pokud máte jakékoli dotazy, je ideální obrátit se na odborníky v zahradnictví, kteří mají zkušenosti a vždy vám dobře poradí, jak přesně svoji medúzu máte vytvořit. Případně se medúzy dají i koupit hotové.

Zdroj: Tomatoes