Každý, kdo bydlí v podobném bytě, přijde o spoustu peněz a nakonec i o střechu nad hlavou. Týká se to i vás?

Než koupíte levný byt, nejdříve se informujte o lokalitě, ve které se nachází. Bydlení by se mohlo proměnit v noční můru.

panelak i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Každý by chtěl bydlet ve vlastním. Pokud se před námi objeví výhodná nabídka, která nás „za hubičku“ přivede třeba k vlastnímu bytu, nebudeme váhat. Někdy je ale lepší takovou příležitost i třikrát zvážit.

Pozor na nabídky levného bydlení

Ne každý finančně dosáhne na pořízení vlastního vysněného bydlení. Není se tak čemu divit, že pokud se objeví příležitost pořídit si byt za rozumné peníze, dáme takové variantě přednost před vidinou toho, že bychom několik let v rámci nájemného strkali peníze do cizí kapsy. Někdy je ale lepší držet se známého přísloví „dvakrát měř, jednou řež“. Naletět rádoby skvělé nabídce totiž může každý z nás.

V nabídce se často objeví byty, které je možné pořídit řádově za několik desítek tisíc korun. Kdo by po takové nabídce okamžitě neskočil, že? Jenže pozor. Mnohdy se byty nachází na místě, kde dobrovolně bydlet nechcete. A vyskytnout se mohou i další problémy, které vám přidělají akorát vrásky na čele.

Bydlení za každou cenu?

Jedním z takových míst, kde se objevují byty za pár peněz, je litvínovské sídliště Janov. Domy nacházející se na tomto sídlišti podle webu Aktuálně už roky chátrají. Kdo mohl, ten vzal nohy na ramena a odstěhoval se odsud.

Našli se ale tací, kteří se nechali zlákat vidinou levného bytu. Svou zkušenost má paní Jana, která zde pro svého známého koupila byt za 80 000 Kč. Několik dalších desítek tisíc korun investovala do jeho rekonstrukce a vybavení. „Jednala jsem s dobrým úmyslem. Chtěla jsem pomoci svému známému, který neměl kde bydlet,“ vysvětlovala pro web SeznamZprávy.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ve finále utratila přes sto tisíc korun a o byt přišla. Nízká částka za byt jí podezřelá nepřišla, nečekala potíže. Ty se ale dostavily. Dům se dostal do dluhů, došlo k odstřižení teplé vody. Začali se sem stěhovat lidé ze stále nižších sociálních skupin. A to byl začátek konce.

Pozor na investice do nemovitostí

Investice do nemovitostí možná vypadají jednoduše, ale není tomu tak. Můžete se velmi snadno spálit a mít stejně tak nepříjemnou (nebo možná ještě horší) zkušenost jako paní Jana. Web Mix24 upozorňuje na to, že byste si měli před pořízením nemovitosti vždy zjistit dostatek informací o dané lokalitě. Je určitě lepší se zajímat a informovat předem, nežli poté plakat nad rozlitým mlékem.

Pořídili byste si levnou nemovitost v problémové lokalitě?

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Zobrazit další články