Češi skupují domy za hubičku. Kdo chce vlastní bydlení, měl by si pospíšit
adbz.cz » Hobby » Češi hromadně skupují domy za hubičku. Levnější už nikdy nebudou. Kdo chce mít vlastní bydlení, ten by si měl pospíšit

Češi hromadně skupují domy za hubičku. Levnější už nikdy nebudou. Kdo chce mít vlastní bydlení, ten by si měl pospíšit

Pokud toužíte po vlastním bydlení, neměli byste váhat. Ceny za nemovitosti jsou na svém dně, levnější už nikdy nebudou.

rodinny dum cesko
Zdroj fotografie: Depositphotos

Asi každý z nás touží po vlastním bydlení. Je přece rozumnější platit „za svoje“ než klidně celý život strkat peníze do cizí kapsy za pronájem. Češi teď skupují domy ve velkém. Levnější totiž už nikdy nebudou a ceny jen porostou.

Zlevnění už se nedočkáme

Situace na trhu s nemovitostmi se rychle mění. Ceny, které platily večera, už dnes ráno platit nemusí. Není se tak čemu divit, že mnoho lidí toužících po vlastním bydlení začalo jednat a skupovat nemovitosti. Bojí se totiž rychlého zdražování, které by mohlo způsobit, že na pořízení vlastního bydlení už později nedosáhnou.

Ceny neustále rostou, informuje web Peníze. Od začátku letošního roku vzrostly o 0,3 procenta a nahoru polezou neustále. Snížení cen za nemovitosti nečekejte. I když se nárůst cen zdá mírný a pomalý, oproti předchozím rokům je to podstatný rozdíl.

Češi skupují nemovitosti ve velkém

Mnoho lidí touží bydlet ve vlastním. Nejsou přitom kolikrát ani moc nároční a spokojí se tzv. s málem. Důležitá je pro ně zejména cena, která se ukazuje jako hlavní kritérium při výběru. Podle deníku Novinky se podmínky pro koupi bytu nejvíce zlepšily v Pardubickém, Ústeckém a Moravskoslezském kraji. Právě zde pak dochází k nárůstu zájmu o koupě bytů.

panelak panelovy dum
Zdroj fotografie: Martin2480 / Creative Commons / CC BY-SA

Za aktuálně příznivé ceny za nemovitosti může nižší inflace a také fakt, že hypotéky jsou teď o něco dostupnější, než bývaly pár let dozadu. I to může být důvod, proč Češi začali hromadně skupovat nemovitosti. Zkrátka už nechtějí čekat, až budou ceny extrémně vysoké.

Ceny za nemovitosti dosáhly svého dna

S ohledem na dosavadní vývoj cen nemovitostí je patrné, že ceny dosáhly svého dna, píše web Seznam Zprávy. Pokud uvažujete nad pořízením bydlení, vypadá to, že je v tuto chvíli nejlepší příležitost, která by se již nemusela opakovat.

Ne všude se ale situace zdá být tak příznivá. V některých částech republiky jsou ceny za nemovitosti tak vysoké, že se některým jeví rozumnější a levnější pořídit si byt v zahraničí, kde vyjde mnohonásobně levněji. Například v Praze se cena za starší garsonku pohybuje okolo 2 a půl milionu korun. Za stejnou částku si přitom můžete koupit byt o rozloze 60 metrů čtverečních u moře. A to včetně zahrady.