Jak úhledně složit prostěradlo s gumou? Ve 2 krocích z něj vytvoříte obdélník, se kterým se už pracuje snadno

Vyzkoušejte tyto triky, které vám usnadní obtížné skládání prostěradel na postel. Budou se vám pak lépe ukládat do skříně a vše v ní bude úhledné a přehledné.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Jak již název napovídá, vypasované prostěradlo je vyrobeno tak, aby se dalo pohodlně natáhnout do všech rohů vaší postele. Ale vejde se to úhledně do vaší skříně na prádlo? To je trochu složitější kvůli pružným okrajům prostěradla. Pokud jste vyzkoušeli velké množství způsobů, jak toto povlečení skládat, ale stále se vám nedaří, možná byste měli vyzkoušet tento způsob.

Je to velmi snadný způsob

Než začnete skládat, ujistěte se, že máte dostatek místa a rovný povrch, jako je postel nebo stůl. Začněte tím, že si obrátíte prostěradlo naruby a poté uchopte dva rohy na dlouhé straně prostěradla. Poté spojte ruce a přehněte jeden roh přes druhý. Narovnejte si okraje a uchopte druhý roh a znova jej přehněte.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Dále si přeložte přebytečnou látku a vytvořte obdélník. V tomto okamžiku položte prostěradlo na rovnou plochu a složte obdélník na třetiny. Nakonec tento dlouhý pruh přeložte na třetiny nebo na čtvrtiny. Hledáte další jednoduchý způsob, jak složit prostěradlo? Bloggerka o vaření Kristina Burn natočila TikTok, ve kterém skládá prostěradlo za méně než 30 sekund. A pomohl jí normální jídelní stůl.

Druhý způsob

Nejprve položte prostěradlo na stůl gumou nahoru. Dále uchopte dva spodní rohy, přeložte je naruby a zastrčte je dovnitř dvou horních rohů. Prostěradlo by nyní mělo být přeloženo na poloviny. Pořádně s ním zatřeste, abyste zajistili dokonale hladké přehnutí. Nyní položte prostěradlo zpět na stůl a vezměte jeho konec, kde se setkávají rohy a přeložte napůl. Poté přeložte spodní polovinu přes horní. A teď už jen jednoduše složte. Nic na tom není.

Jakým způsobem skládáte prostěradlo vy?

@kristinalburn How to fold a fitted sheet. Way easier than it seems! What household task do you want to see next? #tiktokdiy #laundryhack ♬ original sound – Kristina

Zdroj: TheSpruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Mé srdce patří architektuře a designu, ozvláštnění webu ADBZ poutavými články a inspirativními nápady. Prostřednictvím mého obsahu objevíte nejnovější trendy, inovativní projekty a radu, jak propojit funkčnost s krásou. Jsem spolehlivou průvodkyní pro všechny milovníky architektury a designu, kteří hledají nové způsoby, jak oživit své domovy a prostory. Nechte se inspirovat nadšením a vstupte do světa tvůrčích možností.

Zobrazit další články