Dům za 25 Kč? Dá se pořídit v každém z těchto míst, jen musíte pozorně koukat. Tahle velkorysá nabídka nebude trvat věčně

V některých městech je možné pořídit nemovitost za 25 Kč. Kupní smlouva ale může obsahovat nejeden háček, na který je třeba si dát pozor.

i Zdroj fotografie: Nikol Kolomazníková pro adbz
                   

Jak by se vám líbila představa, že si koupíte dům za pouhých 25 Kč? Takovou příležitost nabízí nejedno zahraniční město. Opravdu je nabídka takto levné nemovitosti výhodná?

Kupte si nemovitost za jedno euro

Zatímco ceny nemovitostí tady u nás rostou doslova raketovou rychlostí, v některých zahraničních městech se nabízí příležitost pořídit si bydlení doslova za hubičku. V ceně jednoho eura tu můžete pořídit rovnou celý dům, což je tady u nás něco absolutně nepředstavitelného.

Stále více menších městeček a vesniček v Itálii řeší nepříjemný problém. Obyvatelé tato místa opouští a stěhují se za prací do větších měst. Zůstávají po nich nemovitosti, které jsou prázdné, nikdo se o ně nestará, a tak postupně chátrají, informuje o palčivém problému TN.

Situaci se tak vesnice i města rozhodla řešit poměrně zajímavým způsobem. Začala zdejší nemovitosti nabízet ke koupi, a to doslova za směšnou částku. Dům v Itálii si tak můžete koupit za pětadvacet korun, což je skoro zadarmo.

Smlouva má nejeden háček

Možná vás právě teď zaplavilo počáteční nadšení a už se vidíte, jak za pakatel kupujete nemovitost v Itálii nebo třeba v Chorvatsku. Jenže pozor. Nájemní smlouvy obsahují nejeden háček, který by vás mohl nepříjemně zaskočit, a původní radost může být rázem pryč.

model domečku peníze iZdroj fotografie: Depositphotos

I když se nabídka jeví jako dokonalá, ba dokonce taková, že by byl hřích ji odmítnout, musíte vědět, že součástí smlouvy je například podmínka, že danou nemovitost musíte do určité doby zrenovovat. Domy k prodeji jsou často v dezolátním stavu. Další podmínkou je, že zde musíte trvale žít a danou nemovitost nesmíte pronajímat. A to už může být zásadní komplikace.

Pozor na polohu i vybavenost

Jste-li i přes určité podmínky zahrnuté v kupní smlouvě ochotni pořídit si bydlení v zahraničí a jste si vědomi toho, že do jeho opravy budete nuceni investovat nemalé peníze, je tu ještě jedna věc, na kterou byste si podle webu Dotyk měli dát pozor. Je to umístění dané nemovitosti – její lokalita nebo třeba občanská vybavenost.

Nechat se na první pohled zlákat zajímavou nabídkou a vidinou levně pořízeného bydlení v krásném italském prostředí je jedna věc. Ale později zjistit, že v daném místě není ani obchod a je zde špatná dostupnost – to už je věc druhá. A je třeba ji důkladně zvážit.

Koupili byste takový dům i se všemi podmínkami ve smlouvě?

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Zobrazit další články