Češi přišli na to, jak si teplo obstarat o 15 000 Kč levněji. Energetické společnosti za chvíli nebudu mít co jíst

Pokud začnete svou domácnost vytápět tímto způsobem, můžete ušetřit mnoho peněz. Stačí si nakoupit zásoby tohoto druhu levného paliva.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V důsledku energetické krize se mnozí Češi snaží hledat způsoby, jak vytápět své domácnosti za co nejméně peněz. Ačkoli by se totiž mohlo zdát, že nejvýhodnější je topit dřevem, podle serveru Optimtop se mnohem více vyplatí používat dřevěné pelety. Ty vás mimo jiné vyjdou jen na pár korun a není vůbec náročné je skladovat. Pokud si navíc pořídíte správný kotel, bude úplně stačit, když do něj přiložíte pouze jednou během pěti dnů. 

Pelety jako levné palivo do domácnosti 

Ceny dřevěných pelet oproti předchozím rokům klesly a vypadá to, že si tento trend udrží i v následujících letech. Již letos však mnoho domácností přechází na toto palivo a většina kutilů ho považuje za jedno z nejvýhodnějších na českém trhu – jeden kilogram se v průběhu letošní zimy pohybuje okolo 8 Kč, přičemž s příchodem letní sezóny se dá očekávat, že dojde k dalšímu snížení této ceny. Rozhodně se proto vyplatí udělat si zásoby.

Pokud se rozhodnete vytápět svou domácnost peletami, budete si muset pořídit správný kotel. Na ten mimo jiné přispívá stát v rámci dotačního programu Nová zelená úsporám 2024, do kterého se může přihlásit naprosto každý občan České republiky. Samotné zařízení je poté spojováno s řadou dalších výhod, jako je například nenáročná obsluha. Pelety do něj totiž stačí vložit jednou během pěti dnů, přičemž jejich využití je nastaveno automaticky.

Mužská ruka nastavuje kotel iZdroj fotografie: Depositphotos
Dřevěné pelety vám pomohou ušetřit za vytápění mnoho peněz.

Export do zahraničí 

Topení dřevěnými peletami nabírá na popularitě také proto, že jsou v Česku hojně produkovány a zakoupit je lze za slušné peníze téměř v každém kraji. Statisíce tun jsou poté vyváženy v rámci exportu do západní Evropy a zájem o jejich dodávky je dle statistik čím dál vyšší. Na webu adbz jsme také psali, proč není dobré vypínat na noc topení.

Čím svou domácnost vytápíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články