Svícny jako skleničky na drink? A proč ne?

V americkém městě Nashville, ve státě Tennessee, sídlí jeden z předních výrobců vonných svíček. Jejich produkty jsou známé nejen v USA, ale také ve světě a dováží se rovněž do České republiky.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Tato společnost se zabývá zejména výrobou

  • různých řad svíček a speciálně navržených svícnů
  • přírodní kosmetiky, a také
  • bytových vůní a difuzérů.

Speciální řada svíček

Společnost nedávno přišla s nápadem na kolekci svíček propojující jejich relaxační účinek s praktickým využitím svícnu, který je vyrobený ze skla a po vysvícení svíčky se ze svícnu stává sklenička, například na margaritu nebo jiný oblíbený alkoholický nápoj. Svícny jsou z ručně foukaného skla, mají hladký zaoblený okraj a pět různých dostupných vůní, přičemž svícny se svíčkami jedné vůně mají odpovídající barevný proužek kolem okraje. Ten pak slouží také k odlišení skleniček při jejich následném využití s rodinou nebo přáteli.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Je to svíčka a zároveň sklenice na drink

Svíčka je ideální také jako dárek, a to zejména proto, že vlastně takto dáváte dárky dva, skvělou vonnou svíčku a také kvalitní skleničku na alkohol.

Tato řada není ovšem jediná, která kombinuje relaxaci s praktičností. Jiná řada je inspirována pouští a zahradou a svícen lze po vyhoření svíčky použít jako květináč pro malé druhy kaktusů. Designéři šli dokonce tak daleko, že na dně svícnu je malý otvor a víčko svícnu poté slouží jako podložka pod květináč. Jiná řada má zase svícny ve tvaru praktických kuchyňských sklenic s kovovým víčkem s uzávěrem.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Hitem je využívání různých materiálů a tvarů

Jak zbavit svícen zbytků svíčky

Pokud vaše svíčka již dohořela a vy chcete svícen očistit od zbytků vosku, abyste ho mohli používat k dalším účelům, doporučujeme dát svícen na několik hodin do mrazničky. Možná vás takový postup překvapí, ale slouží k tomu, aby byl zbylý vosk co nejtvrdší. Pak je jednoduché ho z nádoby odstranit.

Nebo můžete pro uvolnění vosku svícen naopak ponořit do horké vody a poté použít příborový nůž k odstranění zbytků vosku.

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Zobrazit další články