Manžel nechápal, proč jsem ji tam dala: Já ale vím, že obyčejná sklenice na klice ušetří desetitisíce a ochrání před nebezpečím

Pokud jste vyrazili na cesty, je bezpečnost na prvním místě. Nezřídka se ale v tuzemsku i zahraničí stává, že riziko na vás číhá i v samotném hotelovém pokoji.

sklenice na dveřích i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Nejčastějším rizikem při cestování jsou krádeže. Kapsáři vás mohou okrást za denního světla přímo na ulici a ani si toho nevšimnete nebo vám lupič v mžiku vybílí hotelový pokoj a hotovost, elektronika nebo šperky zmizí v nenávratnu. Existuje ale jednoduchý trik, s jehož pomocí se můžete v hotelu cítit bezpečněji.

Vyrobte si jednoduchého strážce

V podstatě si vyrobíte primitivní bezpečnostní alarm. Ten nezvané návštěvníky vyplaší a vy se nestanete obětí trestného činu. Nebudete potřebovat nic speciálního. Vystačíte si s jednou nebo dvěma obyčejnými skleničkami, které bývají součástí vybavení drtivé většiny ubytovacích zařízení.

Jde o spolehlivý trik, který vás během noci, kdy klidně v hotelu spíte, velmi rychle upozorní na to, že se nějaký vetřelec chce do vašeho pokoje dostat. Pro někoho je přespávání v neznámých prostorách psychicky náročnější a ruchy z ulice nebo šramot na chodbách způsobí, že prostě nezamhouří oko.

Tipy zkušených cestovatelů se hodí

Provizorní alarm si vyrobíte snadno. Na kliku dveří nasadíte skleničku. Jakmile někdo za kliku vezme, sklenička spadne a hluk vás probudí a zároveň vyplaší lupiče. O něco sofistikovanější variantou je alarm sestavený ze dvou skleniček. První se nasadí na kliku, druhá se na ni postaví a opře o dveře.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zkušení cestovatelé mají šest tipů, aby se cítili v hotelovém pokoji bezpečněji.

  1. Vybírají si pokoje od 2. patra výš, protože pro zloděje je obtížnější se do nich dostat zvenku.
  2. Před odchodem dvakrát zkontrolují, zda jsou zavřená okna, balkon a vstupní dveře.
  3. Pokud mají dveře kukátko, něčím ho přelepují, aby se do pokoje nedalo zvenku nahlédnout.
  4. Když odcházejí z pokoje, dávají na kliku cedulku Nerušit, aby vzbudili zdání, že jsou uvnitř.
  5. Jakmile si vyrazí na pláž nebo na výlet, nechávají zapnutou televizi nebo rádio, aby si nezvaní hosté mysleli, že je někdo v pokoji.
  6. Kontrolují zrcadlo, zda není jednostranně průhledné. Fixou na něj namalují čáru, a když vidí dvě, tedy namalovanou a odraženou, je zrcadlo obyčejné. Když jenom jednu, je to problém.

Co děláte pro zvýšení bezpečnosti na dovolené?

Zdroj: Cleverly
Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Zobrazit další články