Síla není zapotřebí. Moje babička zná triky, jak otevřít zavařené sklenice za pár sekund a bez námahy

Otevírání sklenice okurek bývá téměř pro každou ženu velký problém. Nyní už ale nebudete muset volat vašim drahým polovičkám.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud se vám za žádnou cenu nedaří otevřít sklenice okurek, nemusíte hned volat svého muže, aby vám pomohl. Existuje totiž velké množství triků, díky kterým pro vás otevírání sklenic už nebude žádný problém. Budete k tomu potřebovat pouze horkou vodu, lepicí pásku nebo obyčejné gumové rukavice. Od teď už otevírání sklenic budete zvládat levou zadní.

Horká voda

Pokud vám nejde otevřít sklenice okurek, není nic jednoduššího než její hrdlo ponořit do horké vody. Buď ji ponořte do misky, nebo pod tekoucí vodu. Chvilku takto sklenici podržte a potom ji zkuste znovu otevřít. Díky teplu se totiž kryt roztáhne a nyní už vám půjde snadno povolit. Stejného výsledku dosáhnete i fénem, ale tímto způsobem se zahřeje i sklenice, takže si nasaďte rukavice.

Okraj stolu

Samozřejmě, že nesmíte bouchat o stůl celou sklenicí, protože by se logicky rozbila. Ale když zaklepete o stůl místem, které je mezi víkem a hrdlem nádoby, měla by vám jít sklenice otevřít. K uvolnění víka by mělo stačit pouze pár úderů. Když poklepete vařečkou po víku, bude to mít podobný účel.

Zabalte víko ručníkem

Pokud máte zrovna mastné nebo mokré ruce, je jasné, že vám nepůjde sklenice otevřít. V tomto případě vám bude stačit, když do ručníku, utěrky či papírové utěrky zabalíte víko a vyzkoušíte to znova. To totiž zvýší sílu úchopu a pomůže vám víko odšroubovat. Stejnou službu vám poskytnou gumové rukavice, s nimi vám otevírání také půjde lépe.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Použijte nůž

Při tomto způsobu si hlavně dejte pozor na to, abyste se nepořezali. Špičku nože zasuňte pod víko, co nejvíce to půjde, a pohybujte s ním ze strany na stranu. Zkoušejte to udělat na různých místech. Brzy byste měli zaslechnout „cvaknutí“. V tomto okamžiku už vám půjde sklenice otevřít opravdu jednoduše. Místo nože můžete použít třeba lžičku nebo šroubovák.

Lepicí páska

Jako poslední způsob si vezměte jakoukoliv lepicí pásku. Ideální je pevnější, ale bude stačit každá. Omotejte tuto pásku kolem víčka a její okraj nechte viset dolů. Až to budete mít hotové, tak jednoduše za okraj zatáhněte a víko povolí. Toto jsou ty nejjednodušší metody, vyzkoušejte je.

Jakým způsobem otevíráte sklenice vy?

Zdroj: Brodude
Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Mé srdce patří architektuře a designu, ozvláštnění webu ADBZ poutavými články a inspirativními nápady. Prostřednictvím mého obsahu objevíte nejnovější trendy, inovativní projekty a radu, jak propojit funkčnost s krásou. Jsem spolehlivou průvodkyní pro všechny milovníky architektury a designu, kteří hledají nové způsoby, jak oživit své domovy a prostory. Nechte se inspirovat nadšením a vstupte do světa tvůrčích možností.

Zobrazit další články