Jak na výrobu cihlové imitace zdi svépomocí? | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Vytvořte si cihlovou stěnu bez použití jediné cihly. I se schnutím zabere sotva půlden a nikdo nepozná, že jde jen o simulaci

Vytvořte si cihlovou stěnu bez použití jediné cihly. I se schnutím zabere sotva půlden a nikdo nepozná, že jde jen o simulaci

Lidé, kteří si libují v módních loftových interiérech jsou prostě povinni mít ve svém bytě cihlovou zeď bez omítky. Taková stěna také naprosto dokonale zapadá do jiných stylů.

cihly imitace stavba
Zdroj fotografie: S vědomím Sofia Titova

Obydlený prostor díky ní navíc získává nesrovnatelné kouzlo. Obecně se pak jedná o ideální řešení pro každého, kdo chce vyrobit stylový prostor a ušetřit přitom finance za jeho renovaci. Zeď s touto dekorací snadno vyrobíte vlastníma rukama, není tudíž vůbec potřeba mít jakékoli cihly. Nejjednodušší způsob k imitaci zdiva je totiž obyčejná omítka a tato metoda má nejednu výhodu. První je cena a šetrnost k životnímu prostředí.

Imitace cihly svépomocí

Druhou pak skutečnost, že vrstva samotného nátěru je mnohem tenčí, než běžné cihly. Nemusíte se proto bát, že se vám prostor místnosti reálně zmenší. Pro celou operaci budete potřebovat následující:

 • kvalitní sádru
 • primer
 • co nejužší maskovací pásku
 • špachtli a hladinu
 • tužku a metr
 • kbelík a rukavice
cihly imitace paska omitka
Zdroj fotografie: S vědomím Sofia Titova

Jak konkrétně postupovat?

 1. Připravte si základní nátěr, který je v první řadě potřeba dokonale vyhladit
 2. Naneste tento nátěr na stěnu a nechte zaschnout – ideálně cca 3 hodiny.
 3. Teď je potřeba provést označení míst pro budoucí cihly. Řiďte se přitom přibližnými rozměry cihel, tedy 25×7 centimetrů. Otestujte to tužkou s pravítkem a nakreslete vodorovné čáry 12 cm od sebe. Na nich pak změřte segmenty o délce jednotlivých cihel a přikreslete svislé čáry. Pokud budou mít cihly různou délku, bude to celé přirozenější. Horní část pruhu zakryjte maskovací páskou.
 4. Podél okrajů si nezapomeňte nechat konce lepicí pásky, aby později bylo „držátko“ na stahování. Podle návodu nařeďte omítku a neneste na stěnu. Dá se to udělat buď pomocí špachtle, nebo jednoduše – tedy rukou. Snažte se ovšem, aby vrstva nepřekročila tloušťku 3 – 5 milimetrů. Dejte si asi na 5 minut pauzu.
 5. Teď už můžete strhnout lepicí pásku (pokud máte za co). Postupujte opatrně, jinak vám s páskou odpadnou i kusy imitovaných cihel.
 6. Přejeďte celou zeď rukou a obruste ostré výčnělky, které by mohly někomu poškodit oděv nebo ho zranit. Zvláštní pozornost věnujte rohům zdi, kolem kterých se chodí velmi natěsno.
 7. Případně nechte stěnu v původní hrubosti, i to má své kouzlo.

Jakou podobnou dekoraci už jste zkoušeli?

Zdroj: HomeBuilding