Roušky se dají využít na eliminaci zápachu z bot. Stačí z ní vytvořit pytlíček a naplnit jedlou sodou

Roušky máme z období koronavirové pandemie zafixované jako ochranu obličeje v úředních budovách nebo v obchodech. Jak se ale ukazuje, dovedou pomoci třeba i s páchnoucí obuví.

                   

Nepříjemný zápach linoucí se z vaší obuvi může zkomplikovat nejednu situaci. Bývá i zárodkem společenských karambolů či horších věcí. Pro jeho eliminaci ale není nutné boty hned prát. Existuje totiž celkem snadný domácí lék, který vás potíží zbaví. Pravda, boty si ve společnosti nezouváme tak často. Když ale uvnitř páchnou, je to stejně nepříjemné jako ukázat děravé ponožky. A pokud jste si toho vědomi a bojíte se odhalení, bude to na vás nejspíš znát.

Příčiny zápachu z obuvi

Obecně jsou zdrojem nepříjemného odéru obuvi hlavně množící se bakterie. To zase způsobuje prakticky nevyhnutelný fakt, že se naše nohy v botách potí. Může jít také o důsledek špatné stravy, nejčastěji alkoholu a příliš kořeněných jídel. Dalšími důvody bývají například hormonální poruchy nebo i některé choroby jako lišaje nebo cukrovka. Stává se však, že zápach způsobují i samotné boty, konkrétně materiál či jeho kvalita.

Nejčastěji jde o přítomnost umělých materiálů, nesprávnou péčí o ně tomu ještě nahráváte. Aby boty páchnout vůbec nezačaly, je zapotřebí je udržovat v suchu a na dobře větraném místě.

iZdroj fotografie: Pixabay

Rouška pomůže se zápachem

Když už se tento neduh projevil, zdá se jako nejjednodušší řešení boty vyprat. Bez odstranění příčiny jde však jen o likvidaci následku. Pokud se použití pračky chcete vyhnout, bude vám stačit i ochranná maska z lékárny, tedy rouška. Dost možná vám z doby pandemie nějaké zůstaly, teď se budou hodit. Je potřeba, aby byla maska aspoň ze 2 vrstev, a ještě se vám bude hodit jedlá soda. Pak už stačí jen držet se následujícího postupu:

  • Odřízněte jeden konec masky včetně gumičky, aby poté rouška tvořila kapsu. Dovnitř dejte polévkovou lžíci jedlé sody.
  • Pomocí ustřižené gumičky zavažte volný konec, takže vám vznikne sáček se sodou.
  • Takto upravenou roušku dejte přes noc do boty a jedlá soda vám do rána všechny nepříjemné pachy spolehlivě pohltí.

Zachraňte své oblíbené boty: Jednoduchý trik, který vyhladí nevzhledné záhyby jako mávnutím kouzelného proutku

Další možnosti boje s páchnoucí obuví

Pokud vám postup nevyhovuje nebo chcete jen zkusit něco jiného, máte několik možností. V první řadě vyměňte vložky v botách za nové. Nejlepší budou kožené, případně ještě napuštěné aloe vera. Velmi dobrým přístupem je pravidelné provětrávání bot, například na balkoně. Můžete použít i další pohlcovače pachů, tuto funkci zastanou čajové sáčky či stelivo pro kočky. To dejte opět do prodyšného sáčku a nechte v botách přes noc.

Po čem vám naposledy páchla obuv?

Zdroj: Genialne
Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Zobrazit další články