Obývací pokoj v rustikálním stylu

Idylický, venkovský, přirozený, tedy … rustikální! Rustikální styl překonává rekordy popularity – zavádí prvky, jako je cihla, kámen a dřevo, tedy inspirované přírodou a venkovským klimatem a vytváří tím jedinečnou atmosféru.

                   

Jaké dekorace do obývacího pokoje v rustikálním stylu stojí za to zvolit? Je fotoobraz na plátně dobrý nápad? Jak si vybrat motiv a vzor pro dokonalé zdůraznění atmosféry interiéru?

Fotoobraz na plátně – zajímavý nápad na výzdobu

Doplňky v rustikálním stylu by měly být neodmyslitelně spojeny s přírodou, mít jakousi divokost a být výzvou. Není tomu jinak i v případě fotoobrazů na plátně, velmi populárních dekorací, které mají obrovský potenciál. Jsou ideální pro velké, cihlové zdi, prolomí totiž trochu jejich strohost. Dokonale také zdůrazní styl i tam, kde není možnost použít pro uspořádání dřevo nebo kameny. A co by měl rustikální fotoobraz na plátně zobrazovat? Existuje spousta zajímavých motivů, ale hodně záleží na tom, zda se budete řídit stylem moderního rustikalismu nebo dáváte přednost klasickým a tradičním vzorům.

Fotoobraz na plátně v rustikálním stylu do obývacího pokoje

Při hledání dokonalého fotoobrazu na plátně do obývacího pokoje, kde vládne rustikální styl, stojí za to věnovat pozornost vzorům zobrazujícím stromy, zvířata (obzvláště oblíbení jsou jeleni a vlci), horské krajiny a motivy související s vesnicí. Za pozornost stojí také forma sdělení. V moderních interiérech inspirovaných rustikálním stylem budou skvěle fungovat fotoobrazy na plátně v mírně strohém, abstraktním charakteru, zatímco v klasičtějších interiérech můžete zavěsit i reprodukce slavných děl zobrazujících krajinu nebo zátiší. Velkou roli zde hrají barvy – přírodní, lehké, spojené s barvami země.

Fotoobraz na plátně vzhledem ke svému charakteru bude jistě dokonale fungovat v rustikálním interiéru. Má atmosféru, která jej přibližuje skutečným obrazům, díky čemuž bude jedinečnou dekorací.

Stylový fotoobraz na plátně – kam ho zavěsit?

Fotoobrazy na plátně, zejména v interiérech v rustikálním stylu, jsou ideální pro vytvoření jedinečné galerie. Pak je dobré použít obrazy různých velikostí a zavěsit je v souladu s „kontrolovaným chaosem“. Jednotlivé fotoobrazy lze také použít k oživení stěn. Ve skutečnosti vše závisí na vašem důvtipu, ale jisté je, že rustikální fotoobraz na zdi obývacího pokoje udělá velký dojem!

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Monika Hynčicová

Zobrazit další články