Deset kapek elixíru z ricinového oleje a jakékoliv rostliny budou oplývat těmi nejbohatšími a nejkrásnějšími květy z celého okolí - adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Deset kapek elixíru z ricinového oleje a jakékoliv rostliny budou oplývat těmi nejbohatšími a nejkrásnějšími květy z celého okolí

Deset kapek elixíru z ricinového oleje a jakékoliv rostliny budou oplývat těmi nejbohatšími a nejkrásnějšími květy z celého okolí

Na většině rostlin všechny zajímá, jak vypadají jejich květy. Jsou skutečnou ozdobou. A díky pár kapkám ricinového oleje mohou být ještě hezčí, větší a nápadnější.

olej
Zdroj fotografie: Depositphotos

Pěstování je běh na dlouhou trať a období květu je krásnou odměnou za permanentní péči a trpělivost. Olej ze semen skočce obecného má jemnou a podmanivou vůni a využívá se především v kosmetice. Při použití na rostliny podporuje růst samotných květů, zvýrazňuje jejich barvu a znásobuje velikost. Díky pár kapkám budou květiny nepřehlédnutelné a zároveň dostatečně silné v květu.

Ricinový olej je řešením na všechno

Plody skočce obecného obsahují semínka s ricinem, který je prudce jedovatý. Pro to, aby se mohl využívat v kosmetice, je třeba ho lisovat za studena, aby se všech nežádoucích látek zbavil. Proces je sice bezpečný, ale pro jeho projímavé účinky se nedoporučuje vnitřní použití. Znali ho už v Egyptě a dnes se používá na kruhy pod očima, jemné vrásky, na vlasy i jako pleťové sérum, na akné, strie, celulitidu, bradavice, nehty i pro pěstěné vousy.

photo 1556760544 74068565f05c
Zdroj fotografie: Unsplash

Univerzální řešení

S aplikací roztoku se musí šetřit. Je silný a květiny na něj reagují velice rychle. Není třeba zvyšovat dávky. Dostavil by se opačný efekt, květiny by byly povadlé a nenávratně poškozené. V nejhorších případech se květy nemusí vůbec objevit. Citlivé a exotické druhy, které jsou náročné na péči, zálivku i hnojení, je třeba zcela vynechat. Jde o silnou tinkturu a některé květiny ji nepřijmou dobře.

photo 1558281033 19cead6981dc
Zdroj fotografie: Unsplash

Recept, který zvládne každý

Kvůli jedovatosti samotného ricinu musí dojít k dostatečnému zředění, aby květiny neutrpěly. Záměr je květinám pomáhat, ne je za každou cenu vylepšit. Neplatí úměra, že silnější roztok zajistí výraznější účinky.

Suroviny: 1 litr čisté vody, 10 kapek ricinového oleje (lisovaný za studena a ideálně v bio kvalitě)

Postup: Voda se smíchá s olejem a dávkuje se ke kořenům květin pomocí kapátka.

Dávkování: S ozdravnou kúrou se začíná už na začátku února a pokračuje se šest až osm týdnů, v době pučení a samotného kvetení se používání roztoku nedoporučuje.

Zdroj: Gardening