Opomíjené rostliny přitahující opylovače na zahradu. Díky nim bude bujet do krásy a překypovat obřími květy - adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Opomíjené rostliny přitahující opylovače na zahradu. Díky nim bude bujet do krásy a překypovat obřími květy

Opomíjené rostliny přitahující opylovače na zahradu. Díky nim bude bujet do krásy a překypovat obřími květy

Neustále ubývá počet opylovačů a to není dobré pro přírodu. Podpořte jejich počet tím, že si do zahrady zasadíte květiny, které je přitahují.

vcela na kvetu
Zdroj fotografie: Depositphotos

Příroda na tom není příliš dobře a začíná se to na ní projevovat. Opylovačů neustále ubývá a důsledkem může být několik příčin. Například umělé postřiky používané v zemědělství, znečištění ovzduší, málo květnatých luk a mnoho dalšího. Pokuste se opylovačům pomoc a přilákejte je na svou zahradu rostlinami. Které rostliny přitahují opylovače?

Zimolez

Tato květina má velice ráda suchou, písčitou půdu a hodně sluníčka. Nemusíte se o ni příliš starat a péče o ni je tedy nenáročná. Její květy jsou velmi aromatické a z tohoto důvodu přitahuje spoustu opylovačů do zahrady. Dokáže dorůst do výšky několika metrů. Na podzim je potřeba ji zastřihovat. Je velice oblíbená včelami, vosami, motýly a kolibříky.

aromaticky zimolez
Zdroj fotografie: Pixabay

Lupina

Lupinu pěstujte v dobře propustné půdě na slunných místech. Nedávejte ji na místo, kde by byla celý den na sluníčku. Svědčí ji spíše polostín. Pokud by byla vysazena na místě, kde je pouze stín, měla by méně květů. Dokáže zlepšit kvalitu půdy. Říká se jí také vlčí bob. Pěstování této rostliny je velice nenáročné.

kvety lupiny
Zdroj fotografie: Pixabay

Levandule

Krásná fialová květina, která má hojné využití v kosmetice i domácnosti. Pro její příznivé podmínky je dobrá suchá půda. Její umístěni je vhodné na místě, kde je dostatek sluníčka. Lze ji pěstovat i na balkoně. Díky intenzivnímu sluníčku jsou poté květy krásně zbarvené do fialova a jsou velmi aromatické. Je velice oblíbená včelami a motýly.

krasna fialova levandule
Zdroj fotografie: Pixabay

Řebříček obecný

Jestliže přemýšlíte, kde tuto rostlinu zasadit, tak určitě zvolte místo, na které celý den svítí sluníčko. Není náročný na zalévání, ale v období růstu jej podporujte pravidelným zaléváním. Jeho krásu zvýšíte právě pravidelným zaléváním v období kvetení. Aby nerostl do velkých rozměrů, zasaďte jej do půdy, která není příliš výživná ani kvalitní. Kolem něj budou velmi často poletovat motýli a včely.

rebricek obecny
Zdroj fotografie: Pixabay

Slunečnice

Semena této rostliny zasaďte v polovině dubna. Mezi jednotlivými rostlinami nechte 20 cm mezeru. Vysévejte na místech, kde svítí přibližně 6 až 8 hodin denně sluníčko. Poměrně dobře snáší sucho, takže nepotřebuje pravidelné zalévání. Je lákadlem pro včely a ptáky.

pole plne slunecnic
Zdroj fotografie: Pixabay

Kokarda osinatá

Krásná dvoubarevná rostlina není náročná na pěstování. Má velmi ráda slunná a suchá místa. Nemá ráda vlhkou půdu. Umí krásně ozdobit zahradu, protože její květy kvetou až do zimy. Když budete odstraňovat odkvetlé květy, podpoříte růst nových květů.

dvoubarevna kokarda osinata
Zdroj fotografie: Pixabay

Rděnka

Má různou škálu barev květů od červené až po žlutou. Květy jsou velice aromatické a voní silně sladce. Vyhovuje jí přímé sluneční světlo, takže ji umisťuje nejlépe na slunná místa. Má ráda vlhkost a také časté kropení vodou. Její trubkovitý květ velmi přitahuje kolibříky.

Zdroj: Kuffer