Poplatek za vlastnění telefonu: Nový návrh zní jasně
adbz.cz » Hobby » Budeme platit za to, že vlastníme telefon? Projednává se nový poplatek. Za rok to může být až 10 000 Kč

Budeme platit za to, že vlastníme telefon? Projednává se nový poplatek. Za rok to může být až 10 000 Kč

Česká televize projednává zavedení koncesionářského poplatku za používání zařízení, jako je obyčejný telefon. Kdo nezaplatí, ten schytá pokutu.

Nabíjení vybitého telefonu
Zdroj fotografie: Piqsels

Současná doba plná nejistoty nutí mnoho lidí šetřit za svou domácnost, což je velký paradox, neboť úřady neustále mluví o tom, jak se zvyšují průměrné mzdy občanů. Ty se však čím dál častěji kryjí s rostoucími poplatky například za nájem, energie a nově i používání zařízení, jako je televize nebo dokonce telefon. Za jejich používání budeme dle serveru dTest muset nejspíše brzy platit nemalé peníze, a kdo tak neudělá, schytá nepěknou pokutu. 

Poplatky za sledování televize nyní i pro mobilní telefony 

Každý Čech je povinen platit za používání televize tzv. koncesionářský poplatek, jehož výše byla doposud 135 Kč měsíčně, a to bez ohledu na počet televizních přijímačů. Nově však Česká televize sdělila, že se vyšplhá až na 160 Kč měsíčně a každým rokem bude narůstat. Ačkoli se o tom mluvilo již dříve, Ministerstvo kultury nechtělo k takovému kroku svolit právě v důsledku neustálého zdražování a chudnutí občanů naší země. 

Hobby

Nemusí být zapnuté, aby sosaly elektřinu: Nabíječka na telefon, televize ale i sporák či mikrovlnka

Nemusí být zapnuté, aby sosaly elektřinu: Nabíječka na telefon, televize ale i sporák či mikrovlnka
<!-- wp:paragraph --> <p>Současná doba plná nejistoty nutí mnoho lidí šetřit za svou domácnost, což je velký paradox, neboť úřady neustále mluví o tom, jak se zvyšují průměrné mzdy občanů. Ty se však čím dál častěji kryjí s rostoucími poplatky například za nájem, <strong>energie a nově i používání zařízení, jako je televize nebo dokonce telefon</strong>. Za jejich používání budeme dle serveru <a href="https://www.dtest.cz/clanek-9077/nezapominate-platit-koncesionarske-poplatky" target="_blank" rel="noreferrer noopener">dTest</a> muset nejspíše brzy platit nemalé peníze, a kdo tak neudělá, schytá nepěknou pokutu. </p> <!-- /wp:paragraph --> <!-- wp:heading --> <h2 class="wp-block-heading">Poplatky za sledování televize nyní i pro mobilní telefony </h2> <!-- /wp:heading --> <!-- wp:paragraph --> <p>Každý Čech je povinen platit za používání televize tzv. koncesionářský poplatek, jehož výše byla doposud 135 Kč měsíčně, a to bez ohledu na počet televizních přijímačů. Nově však <a href="https://poplatky.ceskatelevize.cz/otazky-a-odpovedi/vypis" target="_blank" rel="noreferrer noopener">Česká televize</a> sdělila, že se vyšplhá až na 160 Kč měsíčně a každým rokem bude narůstat. Ačkoli se o tom mluvilo již dříve, Ministerstvo kultury nechtělo k takovému kroku svolit právě v důsledku neustálého zdražování a chudnutí občanů naší země. </p> <!-- /wp:paragraph --> <!-- wp:wm/block-related-post {"selectedPostId":218624} /--> <!-- wp:paragraph --> <p>Co je však ještě horší, ve hře je nyní také zavedení poplatku za sledování televizních programů přes mobilní telefon – tedy aby neplatili jen ti, kteří <strong>vlastní televizi, ale i jakékoli jiné zařízení, na kterém ji lze spustit</strong>. To by znamenalo jen další a další placení za něco, co mělo být mimo jiné zrušeno. Již dříve se totiž mezi správci vysílání mluvilo o tom, že by měly být jakékoli poplatky do budoucna zrušeny. Bohužel se však děje naprostý opak. </p> <!-- /wp:paragraph --> <!-- wp:image {"id":50556,"sizeSlug":"full","linkDestination":"media"} --> <figure class="wp-block-image size-full"><a href="https://adbz.cz/wp-content/uploads/2021/10/galerie-fotek-telefon.jpg"><img src="https://adbz.cz/wp-content/uploads/2021/10/galerie-fotek-telefon.jpg" alt="Telefon a notebook " class="wp-image-50556"/></a><figcaption class="wp-element-caption"><em>Za sledování České televize na telefonu budou pravděpodobně hrozit nové poplatky. </em></figcaption></figure> <!-- /wp:image --> <!-- wp:heading --> <h2 class="wp-block-heading">Kdo nezaplatí, toho čeká mastná pokuta </h2> <!-- /wp:heading --> <!-- wp:paragraph --> <p>Další nepříjemnou zprávou je poté fakt, že pokud byste poplatky nezaplatili (to platí mimo jiné nyní pro koncesionářský poplatek za televizi), schytáte pokutu až ve výši 10 000 Kč. A pokud si <strong>myslíte, že když ho nezaplatíte, nikdo na to nepřijde</strong>, úředníci pečlivě zkoumají všechny plátce. Rozhodně se tedy nevyplatí pokoušet své štěstí a raději platit. </p> <!-- /wp:paragraph -->

V době, kdy se ceny za energie neustále navyšují, se vyplatí znát triky, jak spotřebu co nejvíc zefektivnit a zabránit jejímu plýtvání. Tato… více

Co je však ještě horší, ve hře je nyní také zavedení poplatku za sledování televizních programů přes mobilní telefon – tedy aby neplatili jen ti, kteří vlastní televizi, ale i jakékoli jiné zařízení, na kterém ji lze spustit. To by znamenalo jen další a další placení za něco, co mělo být mimo jiné zrušeno. Již dříve se totiž mezi správci vysílání mluvilo o tom, že by měly být jakékoli poplatky do budoucna zrušeny. Bohužel se však děje naprostý opak. 

Telefon a notebook
Zdroj fotografie: Pexels
Za sledování České televize na telefonu budou pravděpodobně hrozit nové poplatky.

Kdo nezaplatí, toho čeká mastná pokuta 

Další nepříjemnou zprávou je poté fakt, že pokud byste poplatky nezaplatili (to platí mimo jiné nyní pro koncesionářský poplatek za televizi), schytáte pokutu až ve výši 10 000 Kč. A pokud si myslíte, že když ho nezaplatíte, nikdo na to nepřijde, úředníci pečlivě zkoumají všechny plátce. Rozhodně se tedy nevyplatí pokoušet své štěstí a raději platit.