Dům nebo pozemek od státu za 1 Kč? Pospěšte si, než vám je někdo vyfoukne. Téměř v každém kraji je volná nemovitost

Sen bydlet ve vlastním si stále můžete splnit. Stačí si vybrat z nabídky více než 200 nemovitostí Českých drah. Vyvolávací ceny začínají mnohdy už na 1 Kč.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Cesta k vysněnému bydlení nemusí vést přes extrémně drahé hypotéky nebo roky čekání na dokončení novostavby. České dráhy nabízí zkratku prostřednictvím prodeje svých nemovitostí. V nabídce našeho největšího železničního přepravce naleznete více než 200 pozemků, domů a dalších objektů. Ceny jsou více než příznivé – mnohdy začínají již na 1 koruně nebo dosahují nižších desítek tisíc korun.

Poslední výprodej nemovitostí ČD

České dráhy (ČD) začaly své nemovitosti prodávat ve velkém před více než 10 lety. V roce 2012 vyčlenily téměř 14 tisíc pozemků a více než 4 tisíce budov, vše v celkové účetní hodnotě přes 12 miliard korun. Funkci poradce s prodejem tehdy vysoutěžilo konsorcium složené ze společností RSM Tacoma, Erste Corporate Finance (součástí skupiny je např. Česká spořitelna) a Jones Lang LaSalle, jak uvedly Lidovky.

Zisk z prodeje nemovitého majetku očekávaly ČD ve výši zhruba 7 miliard korun. K samotnému prodeji nepotřebného majetku přistoupily z důvodu vysoké finanční zátěže – jen na údržbu a správu nevyužívaných budov vynaložily ročně desítky milionů korun. Jako první se ČD snažily svůj majetek rozprodat podnikům.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Protože nabídka lukrativních nemovitostí (např. barokních paláců) se vyčerpala, začaly ČD v roce 2015 cílit na drobné živnostníky a zahrádkáře. V „poslední vlně výprodeje“ nabízejí dílny, garáže, sklady, byty, menší domy nebo pozemky s potenciálem stát se zahrádkou, jak informoval web E15.

Levná nemovitost v každém kraji

V současnosti inzerují ČD celkem 225 nemovitostí k prodeji. Nabídka zahrnuje jak obytné nemovitosti, tak pozemky, administrativní a komerční budovy a objekty bez zařazení. Obytných nemovitostí nabízí ČD na svých stránkách 19; nejvíce (5) jich je v Ústeckém a Středočeském kraji, v Královéhradeckém kraji nabízí 4 nemovitosti a v Plzeňském, Olomouckém, Jihomoravském, Moravskoslezském kraji a v Praze po 1 nemovitosti.

Objekty se nachází v různém stavu, čemuž odpovídá i jejich nacenění. Dobrou zprávou je, že téměř vždy je zakoupíte i s přilehlým pozemkem. V případě, že byste nenašli nemovitost, o kterou byste měli zájem, můžete kontaktovat makléře ČD, který vám na základě vašich požadavků zkusí nalézt vhodný dům či pozemek.

Hledáte nemovitosti na konvenčních portálech, nebo procházíte i státní nabídky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Zobrazit další články