Sprchová hlavice jako nová: O čištění zvenku i vevnitř se postará ocet a zubní kartáček

Čas od času je nutné vyčistit sprchovou hlavici, protože z ní špatně tryská voda. Když nevíte, jak na to, může být tato činnost namáhavá.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Existuje spousta metod, jak si s touto obtíží poradit, ale my vám dnes představíme nejefektivnější způsob. Na první pohled se vám to bude zdát divné, nicméně vychytávka funguje. Budete k ní potřebovat věci, které máte bezpochyby doma a jejichž pořizovací cena je zanedbatelná. Díky tomu ulevíte rodinnému rozpočtu za drahé čisticí chemické prostředky. Budete spokojení, protože bude hlavice jako nová, a zároveň prospějete i přírodě.

Vodní kámen nezná slitování

S vodním kamenem je velké trápení, protože se vyskytuje snad všude. Ničím výjimečným není ani zanesená sprchová hlavice. Většina lidí si ani nevšimne, že je na sprchové hlavici vodní kámen, protože se soustředí jen na drhnutí vany. Přitom je hlavice zasažena vodním kamenem úplně stejně jako vana nebo sprchový kout. Každodenní sprchování sprchovou hlavici zanáší a je nutné ji udržovat v čistotě.

Usazeniny nebudou mít šanci

I když se vám nezdá sprchová hlavice na první pohled zanesená, nevěřte tomu. Usazeniny ulpívají i vevnitř, což nelze spatřit. Pokud se sprcha ucpává a voda z ní špatně tryská, problém je uvnitř. Jakmile z ní odšroubujete sprchovací talíř, ihned si toho všimnete. Proud vody je minimální a sprchování není efektivní.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ocet si poradí se vším

Bílý ocet se nachází v každé domácnosti a jedná se o cenově dostupný přírodní čistič. Ocet vám pomůže i s odstraněním vodního kamene na sprchové hlavici. Jako první ji však musíte rozebrat a odstranit z ní spodní kryt, kde bývá i odvápňovací filtr. Do kbelíku vlijte litr horké vody a smíchejte s půl šálkem octa. Do této směsi vložte hlavici, usazeniny se začnou rozpouštět. Máte-li silně znečištěnou hlavici, akci opakujte a zbytky vodního kamene odrhněte zubním kartáčkem.

Kyselina citronová se vám bude hodit

V koupelně se vyskytuje nejvíce míst zasažených vodním kamenem. Pokud bychom je pravidelně nečistili, usazenin bychom se už nezbavili. Sprchový kout a zbytek koupelny můžete vyčistit a zbavit vodního kamene za pomoci kyseliny citronové. Do rozprašovače dejte 10 g kyseliny citronové a 100 ml teplé vody. Tento mix veškerá místa v koupelně dezinfikuje a zbaví usazenin.

Jak čistíte sprchovou hlavici vy?

Zdroj: Genialne
Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články