Použití citronu v domácnosti: Šťáva zlikviduje vodní kámen v myčce. Pokud se posype solí, funguje jako pohlcovač pachů

Až budete přemýšlet nad tím, jak využít poslední citron, který vám zbývá v lednici, zkuste si vzpomenout na tyto triky. Ušetříte totiž hodně peněz za kupované přípravky.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Někteří lidé mají doma velkou zásobu přípravků na úklid, které jim ale v mnoha případech nepomohou, jelikož nefungují. Pokud ale najdete v misce s ovocem nebo v lednici citron, určitě jej nevyhazujte. I když by se vám mohlo zdát, že už pro něj nemáte žádné využití, existuje několik tipů, na co by se vám mohl hodit. Díky těmto trikům také ušetříte hodně peněz za přípravky z obchodů.

Citron na vodní kámen

Jestliže doma máte myčku na nádobí, určitě jste šťastný člověk, který nemusí umývat nádobí ručně. Šetříte tak svou pokožku na rukou i svůj čas, jejž můžete využít jinak. I myčka na nádobí ale potřebuje vaši péči a lidé by měli dávat pozor na to, jak často se v ní usazuje vodní kámen. Ten můžete odstranit i s pomocí obyčejného citronu. Vymačkejte půlku citronu do misky a tu dejte do myčky. Poté pusťte mycí program a už po jeho ukončení si můžete všimnout, že je myčka mnohem čistější a také krásně voní.

Odstraňovač zápachu v lednici

Pokud jste zapomněli nějaké jídlo v lednici delší dobu, nejspíše se setkáte s nepříjemným zápachem, který nelze jen tak ignorovat. Nejprve je nutné, abyste se zbavili příčiny zápachu, a poté můžete začít bojovat s následky. Zkuste lednici vyčistit obyčejnou vodou s trochou prostředku na mytí nádobí a důkladně otřete všechny stěny a police. Pokud to nepomůže, sáhněte po citronu. Do lednice vložte na kolečka nakrájený citron na talířku a po pár hodinách ucítíte, že zápach je pryč.

Odstranění barvy z rukou

Obarvené ruce nemusíte mít pouze od chemických barev, ale také od přírodních potravin. Jakmile budete pracovat s ořechy, borůvkami nebo červenou řepou, pravděpodobně budete mít poté zabarvené ruce. Nesahejte po chemickém čističi, ale použijte citron a přejíždějte s ním po místech na kůži, která potřebujete očistit. Poté si ruce opláchněte a použijte na ně hydratační krém.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zbavte se zápachu v domácnosti

Čas od času se v každé domácnosti objeví zápach, který není zrovna příjemnou záležitostí. Pokud se něco podobného stane i u vás doma, využijte sílu citronu k tomu, abyste se zápachu zbavili. Vezměte si k ruce 1 citron a rozřízněte jej do kříže. Snažte se dbát na to, aby 4 části stále držely u sebe. Poté vnitřek citronu posypejte trochou soli a umístěte na talířek. Vše dejte do místnosti, kde je nejvíce zápachu, a počkejte. Citron eliminuje veškeré zápachy a zároveň provoní domácnost.

Jaké triky s citronem znáte a používáte v domácnosti vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Zdravá a fit: Ideální cviky pro ženy po čtyřicítce, pro zdravé tělo i zdravého ducha
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Veronika Arichteva se k roli v seriálu Vyprávěj dostala díky lechtivým fotkám, prozradil její manžel
Události247.cz
Události247.cz
Nejistý osud Ruska: Pád Putina bude možná horší, než konec Stalina. Na místo šéfa Kremlu může nastoupit někdo daleko krutější
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Z obyčejného dronu může být po chvilce nebezpečná protitanková zbraň. Stačí jen standardní hlavice z RPG-7 a trocha izolepy