Chytré hospodyňky dávají do myčky alobal. Kdo nevyzkouší, neuvěří
adbz.cz » Hobby » Kulička alobalu zlepší vlastnosti myčky. Neudrží se ani připečená špína a nádobí se bude jen lesknout

Kulička alobalu zlepší vlastnosti myčky. Neudrží se ani připečená špína a nádobí se bude jen lesknout

Alobal je skvělým a nepostradatelným pomocníkem v každé domácnosti. Využít jej můžete nejen v kuchyni, ale také při úklidu domácnosti. Pomoci vám může i během mytí nádobí.

alobal mycka
Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)

Úklid domácnosti je každodenní činností spousty lidí. Naštěstí existují triky, rady, tipy a vychytávky, které dokáží tuto činnost značně urychlit a usnadnit. Skvělým pomocníkem při úklidu domácnosti je alobal. Jeho izolační vlastnosti využijete při uchovávání jídla, ale také při žehlení vypraného oblečení. Další jeho vlastnosti vám zase mohou pomoci se špinavým nádobím nebo čištěním šperků. Vyzkoušejte tyto triky a zefektivněte svůj příští úklid. 

Hoďte do myčky kuličku alobalu

Díky alobalu bude vaše nádobí dokonale čisté a zářivě lesklé. Jednoduše naplňte myčku, jak jste zvyklí, ale dříve než zapnete mycí program, vhoďte k nádobí kuličku alobalu. Následně myčku zavřete a zapněte. Díky alobalu bude vaše nádobí nejen skvěle vyčištěno i od připečené špíny, ale alobal navíc dokáže vrátit původní vzhled zašlým příborům. 

Během mycího programu uvnitř myčky se z alobalu rozpouští určitá látka, která začne oxidovat. Díky tomu se zašlé příbory začnou znovu lesknout. V případě, že potřebujete z nádobí odstranit nános zaschlé nebo připečené špíny, můžete alobal srolovat a nádobí jím vydrhnout. Tato hliníková fólie vás může zachránit v případě, že nemáte po ruce drátěnku. 

Alobal zmačkaný do kuličky
Zdroj fotografie: Depositphotos

Alobal vyčistí i zašlé šperky

Aby byly vaše stříbrné šperky zase oslnivě krásné a zářivě lesklé, vyložte malou misku alobalem, nalijte do ní horkou vodu a přimíchejte lžíci pracího prášku bez bělidla (ne pracího gelu). Stříbrné šperky vložte do misky a nechte minutu působit. Následně šperky vyjměte, opláchněte pod proudem vody a nechte důkladně vysušit. Během chvilky budou vaše šperky opět jako nové.

Trik pro odstranění odolné špíny

Pokud se na vašem nádobí nachází silná vrstva znečištění, se kterým si ani alobal neporadí, přilejte do přihrádky na mycí tablety trochu octu. Ocet během mycího programu rozpustí všechnu mastnotu a odstraní i ty nejodolnější skvrny. Vaše nádobí bude dokonale čisté i bez drhnutí a bez použití chemie.