Všestranný pomocník alobal: Dokonale zaizoluje okna, zabrání puchýřům a banány díky němu vydrží déle

Alobal je jednou z nejcennějších a nejuniverzálnějších pomůcek v domácnosti. O těchto 8 tricích s alobalem jste nejspíš neslyšeli. Rozhodně však tyto vychytávky stojí za vyzkoušení.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Hliníková fólie je neocenitelným pomocníkem zejména při skladování potravin. Díky ní můžete potraviny udržet více v chladu nebo naopak udržet pokrm ve větším teple. Existují ale další triky, jak alobal dále v domácnosti účinně využít. Tato stříbrná fólie vám pomůže jak při zachování potravin v tom nejlepším stavu, tak i při úklidu domácnosti, proti puchýřům nebo průvanu. Inspirujte se těmito triky a zbavte se tak některých problémů.

Jak alobal nejlépe využít

Každá strana alobalu má své specifické vlastnosti. Tato tenká hliníková fólie je tak skvělým univerzálním pomocníkem ve vaši domácnosti, který dokáže podpořit uchovávání potravin, ale také vám pomůže při řešení některých problémů. Vyzkoušejte také tyto jednoduché triky. 

1. Vyhněte se puchýřům na rukou

Práce na zahrádce může být pro někoho relaxací, pro jiného zase úmornou dřinou. Aby vám po práci při hrabání nebo okopávání na rukou nevyrostly nevzhledné a bolestivé puchýře, omotejte rukojeť potřebných nástrojů alobalem. Díky alobalu vám po rukojeti nebudou tak snadno klouzat ruce, čímž se sníží i síla vašeho úchopu. V důsledku toho nedojde k poškození vaší pokožky na rukou. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

2. Krémová zmrzlina i po otevření

Jakmile jednou zmrzlinu v kelímku otevřete a opětovně zamrazíte, může se na jejím povrchu vytvořit vrstva zmrzlých krystalků vody, které ovlivňují jak samotnou chuť zmrzliny, tak i prodlužují dobu jejího roztopení. Aby byla zmrzlina i po opětovném rozmražení stále krémová, přikryjte otvor kelímku před nasazením víčka alobalem. Ten zajistí, že bude zmrzlina při dalším otevření stejně krémová a lahodná jako poprvé. 

3. Vyhněte se zbytečnému umývání štětce

Pokud jste nestihli práci se štětcem dokončit a víte, že jej budete zítra opět používat, zabalte jeho štětinky do alobalu. Díky tomuto jednoduchému triku barva na štětinkách nevyschne a vy jej tak budete moci opět použít, aniž byste ztráceli čas s jeho důkladným vymýváním. Štětec tak stačí důkladně vymýt, až budete mít práci zcela dokončenou. 

4. Prodlužte životnost banánů

Využít alobal můžete také pro oddálení procesu vadnutí a hniloby u banánů. Stačí konec jejich stopky zabalit do této hliníkové fólie. Banány vám díky této vychytávce vydrží mnohem déle čerstvé a lahodně chutné. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

5. Zabalte do alobalu kosmetiku

Při jakékoliv cestě můžete veškerou tekutou kosmetiku zabalit do alobalu. Díky vrstvě této hliníkové fólie uchráníte vnitřek svého zavazadla před možným rozlitím a znečištěním z kosmetického přípravku. 

6. Zabalte do alobalu příbory

Pokud se chystáte vyrazit na piknik do přírody, můžete do alobalu zabalit také příbory. Alobal udrží vaše příbory čisté a hygienické. Stačí tenká vrstva alobalu a nemusíte se bát případného znečištění během cesty. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

7. Alobal jako izolant na okno

Pokud se doma potýkáte s velkým průvanem přes okna, můžete je přikrýt kouskem alobalu. Tato hliníková fólie slouží jako vynikající izolant a toto jednoduché řešení oceníte především v zimních měsících. 

8. Vyložte alobalem police ledničky

Kus alobalu můžete také umístit na jednotlivé police uvnitř vaší ledničky. Kdykoliv se jednotlivý kus alobalu zašpiní, můžete jej jednoduše vyměnit za čistý kousek, aniž byste museli z lednice vytahovat a vymývat celou znečištěnou poličku. Udržet čistotu v lednici tak pro vás bude mnohem jednodušší. 

K čemu nejčastěji používáte doma alobal vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jak působí kratom? Poznejte ho blíže
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Michaela Kuklová překonala rakovinu, ale o lásku nestojí. „Když se zamiluji, lítám v tom jak malá holka, takže jsem si lásku zakázala,“ říká
Události247.cz
Události247.cz
Konec známkování na prvním stupni? Nesmysl, myslí si většina Čechů
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
I zkušení řidiči se na silnici dopouští mnoha chyb. Nehoda může skončit smrtí celé posádky