Proč je dobré používat sůl a ocet při praní, věděli už babičky. Je to zaručený trik, jak mít oblečení jako nové - adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Proč je dobré používat sůl a ocet při praní, věděli už babičky. Je to zaručený trik, jak mít oblečení jako nové

Proč je dobré používat sůl a ocet při praní, věděli už babičky. Je to zaručený trik, jak mít oblečení jako nové

Známe tři metody, díky kterým bude prádlo jako nové a bude se méně ničit. Stačí ocet a sůl.

prat pradlo
Zdroj fotografie: Depositphotos

Pokud máte svou domácnost, možná máte svůj vlastní trik nebo rituál, o kterém byste se rádi pobavili a podělili s ostatními. Zkušené hospodyně třeba tvrdí, že sůl v prádle ho pomůže vyčistit. Je záhadou, proč bílé prádlo při praní časem zešedne. A pokud se do praní omylem dostane barevná ponožka nebo kapesník, může se bílá košile rázem změnit na batikovanou. To není nic veselého. A hlavně pokud šlo o oblíbený kousek. 

Důvod, proč přidat sůl do každého praní prádla 

Zkušené ženy v domácnosti ví, že pokud přidají lžičku soli do pracího programu, prádlo bude jiné. Staré oblečení se zbaví ze svých vláken zbytků pracích prostředků, čímž dojde k jeho oživení, a nové oblečení pak bude dlouho zářit novotou.  

salt 51973 1280
Zdroj fotografie: Pixabay

Pro ty, kteří nemají pračku, ale také by chtěli pěkné, oživené prádlo, existuje i ruční metoda. Jednoduše si připravíte lavor, rozpustíte v něm onu sůl a chvilku v něm prádlo budete namáčet. Poté je klasicky umyjete a oblečení bude jasné, syté a hravé. 

Důvod, proč do prádla přidat ocet 

O této metodě jste už možná slyšeli. Ocet se přidává do pračky ze stejného důvodu – aby ochránil vložené prádlo, vydezinfikoval pračku a odstranil zbytky pracích prostředků. Vlákna budou pevná, hedvábná a lesklá. Postačí malé množství. Je velmi čichově výrazný.  

dinner 821289 1280
Zdroj fotografie: Pixabay

Avšak přidání octa k prádlu se nemusíte vůbec bát. Mnoho lidí se domnívá, že pak prádlo zapáchá, ale to je jen pověra. Jakmile prádlo uschne, zápach se odpaří. Ten, kdo si netroufá, může ocet nahradit jemnější verzí, a to citronovou šťávou. Je to kyselina složením podobná jako ocet. A navíc krásně voní. 

Pokud chcete čisté prádlo, nemusíte hned do obchodu pro drahé přípravky. Čistota není o penzích. Využijte to, co máte po ruce. Sodu a ocet má doma každý. Horší to bude s citronovou šťávou. Citrony jsou na to nejlepší v létě. To jsou nejchutnější a mají spoustu šťávy.  

Zdroj: The Spruce