Domácí hacky, které podporují hlubší rodinné spojení a pouto. Celá rodina se díky nim bude cítit šťastně

Pokud byste se rádi více sblížili se svou rodinou, můžete na tom zapracovat přeorganizováním domácnosti. Společné chvilky s ostatními je to, co mnoha lidem chybí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Rodinný dům je pro mnoho lidí místem, kam se vrací z venku a kde se cítí bezpečně. Pro to, aby se zde cítili dobře, je potřeba z něj vytvořit útulný domov. Je totiž vcelku velký rozdíl mezi domem a domovem. Do domu se vrací ti, kteří chtějí někde bydlet. V domově na vás čeká rodina, se kterou si můžete dát společně večeři a svěřit se jim se svými problémy. O mnohých rodinách hodně vypovídá to, jak mají domov uspořádaný. Abyste si jej vytvořili, můžete vyzkoušet několik metod. Je ale potřeba trochu přeorganizovat domácnost.

Vytvořte si sdílený prostor

Rodinu vytváří jakési pouto, v němž je potřeba, aby se lidé naučili společně sdílet určité věci. Pokud tedy chcete, aby bylo vaše obydlí rodinnější, udělejte si místo, na které si každý člen domácnosti odloží důležité věci. Může to být například stojan na deštníky, miska na klíče/peněženky nebo skříňka s kabely pro nabíjení telefonů. Díky tomu získáte lepší organizaci důležitých věcí, a pokud budete od někoho potřebovat pomoc s některými věcmi, bude vědět, kde je má hledat.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Společný prostor pro oděvy a boty

Pokud máte hned za vstupními dveřmi menší šatnu, není na tom nic špatného. Mít s celou rodinou společný botník nebo skříň na bundy a kabáty je dalším skvělým trikem, který rodinu sbližuje. Většinu rodin dokáže stmelit, když si vybírají bundy z jedné skříně nebo když se ke skříni postaví jeden člen domácnosti a začne oděvy podávat ostatním. To stejné platí pro boty. Je totiž velmi milé, když vám vaše dítě začne podávat boty, protože máte jít společně ven na hřiště. Tato gesta si totiž odnesou i do dospělosti.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Naučte děti třídit prádlo

Domácí práce patří ke každému domovu a s tím, jak děti rostou, by se měly učit pomáhat. Pokud máte místnost, ve které se pere, tak v ní budete mít pravděpodobně i koš na prádlo. Zaveďte zde trochu organizace, aby se vám pralo jednodušeji. Stačí, když přichystáte 4 koše na špinavé prádlo a rozdělíte je. Nejlepší variantou je rozvrhnout koše podle barvy oblečení (tmavé, bílé, barevné) a do posledního dávat kousky, jež jsou určené na chemické čištění. Označte je štítky a postupně děti naučte, že díky třídění prádla před praním bude ušetřen čas.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Seznam domácích prací / úkolů

Pomocníci v domácnosti se jistě hodí a všichni členové domácnosti by měli vědět, že každý musí přiložit ruku k dílu, aby rodina fungovala jako celek. Na lednici nebo nástěnku vytvořte seznam domácích prací, které má každé dítě pravidelně dělat. Díky tomu se budou všichni cítit zapojeni a děti se naučí být zodpovědnější. Dobrou volbou je, když se úkoly budou mezi lidmi střídat. Někomu totiž může přijít těžké, když musí každý den vytřít na chodbě a druhý člověk pouze vyluxuje malou místnost.

iZdroj fotografie: Depositphotos

U televize by měl mít každý svůj prostor

Každý by se jistě rád díval na televizi pohodlně, aniž by se musel s někým mačkat na sedačce. Aby měl každý člen domácnosti zajištěn svůj komfort, vytvořte pro něj samostatné místo. Některé sdílené prostory jsou v pořádku, ale ohledně relaxace by měl mít každý člověk dostatek prostoru. Vyřešit to můžete velikou sedačkou nebo dokoupením křesel. Díky tomu si můžete dělat pravidelně rodinné večery a sledovat společně filmy.

iZdroj fotografie: Pixabay

Seznam potravin na ledničce

Téměř každý se alespoň občas ocitne v situaci, kdy zjistí, že určité potraviny došly, ale nikdo je nedokoupil a ani nenapsal na nákupní seznam. Abyste se vyhnuli nepříjemným překvapením, umístěte si na svou lednici seznam potravin. Díky němu může každý člen domácnosti zapsat jakoukoliv potravinu, kterou právě spotřeboval, a je potřeba ji dokoupit. Také si můžete zakoupit chytrou lednici, která potraviny pohlídá a sestaví nákupní seznam za vás.

Jaké vychytávky pro vytvoření rodinného života používáte vy?

Zdroj: Thespruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Jsem nadšená redaktorka, která přináší nekonečné dávky inspirace a vášně do světa architektury a designu. S uměleckým přístupem k psaní a profesionálním okem pro detail dokážu zprostředkovat čtenářům zážitky a emoce, které architektura a design mohou přinést do jejich životů. Jsem kreativní průvodkyní pro každého, kdo hledá inovativní způsoby, jak oživit a zlepšit prostředí, ve kterém žijeme.

Zobrazit další články