Účinný kamenožrout si hravě poradí s odolnými usazeninami od vodního kamene. Levně a 1 postřikem

Úklid toalety zpravidla nebývá tou nejpříjemnější a nejlevnější záležitostí. Pokud ovšem víte, jak na to, zvládnete to hravě za pár korun.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Úklid toalety není zrovna tou nejpříjemnější záležitostí, do které se lidé pouštějí s úsměvem. Přesto je však velmi důležité, abyste jej dodržovali, neboť nikdo nechce, aby škaredý opotřebovaný záchod odháněl vaši návštěvu. Kromě toho je fakt, že domácí toaleta průměrně vydrží 10 až 15 let, a abyste se ujistili, že se vám nerozbije dříve, je nutné WC důkladně a pravidelně čistit. Podívejte se, jak na to levně a chytře.  

Důležité je použít správné přísady a nástroje

Úklid toalety není v žádném případě příjemná záležitost, ovšem to není důvod, abyste se na to vykašlali a nechali záchodovou mísu nevzhlednou a zapáchající. Abyste se tedy vyhnuli všem nepříjemnostem, je zapotřebí ji pravidelně čistit, a to zejména použitím správného roztoku. Ten v našem případě nebude nijak náročný na přípravu a ani za něj neutratíte miliony. Naopak vás vyjde na pár korun a připravit jej bude hračka. Ke správnému čištění vašeho WC budete potřebovat následující: 

  • WC kartáč
  • Jednorázové rukavice
  • Láhev s rozprašovačem
  • Toaletní papír
  • Čisticí ocet (o 20 procent kyselejší než běžný ocet)
iZdroj fotografie: Freepik

Pokud se vám nepodaří sehnat čistý ocet, nevadí, pro podobný výsledek vám postačí pouze běžný varianta tohoto produktu. Nyní se vrhněte na přípravu. 

Postup pro přípravu

Nejprve je dobré zmínit, že můžete vyčistit nejen záchodovou mísu, ale také nádrž. Abyste dosáhli uspokojivého výsledku, je zapotřebí před samotným čištěním vypnout vodu budete muset několikrát spláchnout, aby uvnitř nezůstala žádná voda. Následně si připravte láhev s rozprašovačem, do ní nalijte ocet a můžete začít. Ocet nastříkejte přímo na veškerou rez, usazeniny a vodní kámen. Hlavně se toho nebojte. Čím více octa, tím lepší bude váš výsledek. Roztok nechte působit alespoň jednu hodinu a poté se připravte na samotné čištění.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Navlékněte si jednorázové rukavice, vezměte si toaletní papír a nastříkejte ho octem. Potom důkladně omyjte každou část vnitřního okraje záchodové mísy a sledujte, jak se špína a rez postupně ztrácí. Nakonec už pouze vyčistěte vaši toaletu WC kartáčem, který vám dovolí dostat se na každičké místo a dosáhnout tak perfektního výsledku. Takto proces opakujte alespoň jednou za měsíc a vaši toaletu vám bude každá návštěva pouze závidět.

Jak často čistíte vaši toaletu vy? 

Zdroj: The Spruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články