Domácí osvěžovač WC za pár korun. Rýže smíchaná s aviváží provoní celou místnost

Zapáchající toaleta může udělat velmi špatný dojem na každou návštěvu. Pokud se s problémy potýkáte i vy, zkuste tento snadný trik.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud vaše toaleta silně a nepříjemně zapáchá, nemusíte ji neustále drhnout nebo kupovat drahé komerční prostředky pro osvěžení vzduchu uvnitř místnosti. Ať už stojí za příčinou tohoto problému cokoli, můžete ho odstranit poměrně jednoduše, a to pomocí obyčejné rýže smíchané s aviváží. Tato zajímavá metoda se osvědčila velmi dobře v jakémkoli prostředí a navíc vás podle serveru Genialne nevyjde téměř na žádné peníze. 

Domácí osvěžovač z obyčejné rýže

Zápach v koupelně představuje nepříjemný problém, a pokud si ho všimne návštěva, nejspíše si o vás nepomyslí nic dobrého. Často v takovém případě nepomáhají žádné osvěžovače, vonné tyčinky nebo jiné drahé výrobky, které vás stojí akorát plno peněz a přinesou vám jen krátký účinek (nemluvě o tom, že často obsahují plno chemických sloučenin). Mnohem více se proto vyplatí vsadit na jednoduchý trik s rýží smíchanou s aviváží. 

Vůni do koupelny si tedy můžete vyrobit bez jakéhokoli problému sami. Stačí smíchat 2 plné polévkové lžíce obyčejné rýže s aviváží nebo ještě lépe s vaším oblíbeným esenciálním olejem a směs poté nechat co nejblíže záchodu. Obě ingredience mají velmi silné a dlouhotrvající účinky, přičemž vaší toaletě dodají příjemné aroma. Na webu adbz jsme také již dříve psali, jak vám obyčejná sůl a další domácí ingredience pomohou změkčit ručníky

iZdroj fotografie: Depositphotos
Rýže dokáže zachytit pachy z toalety a zbaví ji zatuchlosti.

Domácí rýžový difuzér nemusíte nechávat pouze v blízkosti toalety. Velmi dobře vám dle webu Livspace pomůže se všemi zapáchajícími místy v domácnosti, které vás již nějakou dobu otravují. Je také důležité si pamatovat, že směs je nutné čas od času vyměnit za novou, a pokud chcete, můžete zkusit jinou kombinaci olejů. Záleží pouze na vašich preferencích. 

Jak se tento osvěžovač osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články