Měkoučké ručníky zařídí sůl, ocet i soda. Stačí je přidat do pračky a spustit program

Praní ručníků má svá pravidla, která vám zajistí nejlepší výsledky. Stačí je následovat a ručníky budou krásně měkké již po vyndání z pračky.

Praní ručníků i Zdroj fotografie: iStock
                   

Praní ručníků může často představovat problém, neboť jsou vyráběny z tvrdšího materiálu, který je velmi snadné poškodit v důsledku jejich nesprávného čištění. Nepotřebujete však žádná speciální změkčovadla ani domácí prostředky, abyste je zbavili špíny a ony byly krásně měkké a hebké. Jak uvádí server Genialne, mnohem lépe vám dokáže pomoci obyčejné koření, jako je sůl. Velmi dobře se pak také osvědčily ocet a jedlá soda. 

Jednoduchý trik pro změkčení ručníků 

Ručníky můžete nejprve zkusit vyprat společně se solí. Jednoduše je vložte do bubnu pračky spolu s jednou lžící tohoto koření a poté je vyperte běžným způsobem. Krystalky nejenže změkčí materiál, ale také neutralizují nepříjemné pachy a látku dezinfikují. Jakmile poté zařízení dopere, budete si moci všimnout, že ručníky jsou mnohem příjemnější na dotek a nebudou ani tolik tvrdé. Nezapomínejte však prát ručníky na vysokou teplotu, tedy ne méně než 60 stupňů. 

Pomohou i další domácí prostředky 

S čištěním ručníků vám dokáží pomoci i další domácí prostředky, a to konkrétně směs na bázi octa a jedlé sody. Tou stačí nahradit klasický prací přípravek, který by se jinak „přilepil“ k látce a učinil ji podstatně drsnější. Použít můžete i kyselinu citronovou, kterou stačí nalít do přihrádky na aviváž a přístroj zapnout běžným způsobem. Na adbz jsme také psali, jak při praní prádla můžete ušetřit plno peněz. Cenu totiž možná ovlivňuje denní čas. 

iZdroj fotografie: Depositphotos
Při praní ručníků se vyplatí použít sůl, neboť změkčuje a dezinfikuje látku.

Kyselina citronová má bělicí a dezinfekční účinek, přičemž společně s ostatními domácími prostředky pomáhá látku změkčit. Pokud chcete, aby vaše ručníky navíc i krásně voněly, můžete spolu s ní použít také pár kapek svého oblíbeného esenciálního oleje. Po dokončení procedury byste pak dle webu Nanolab samozřejmě neměli zapomínat ručníky řádně usušit (a to nejlépe na sluníčku, díky kterému budou navíc i krásně vyhřáté). 

Jak se tento trik osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články