Vzali několik betonových válců a postavili je na sebe. Přišli tak na způsob, jak snadno vydělat stovky tisíc Kč

Obrovské betonové trubky jsou něco jako ikona mnoha stavenišť. Architekti se smyslem pro humor pro ně ale našli ještě úplně jiné využití. A má to úspěch.

i Zdroj fotografie: S vědomím Tubohotel
                   

Asi hodinu cesty od Mexico City, v blízkosti vesnice Tepoztlán, tak vznikl naprosto jedinečný Tubohotel. Jeho hosté tam na noc uléhají přímo uvnitř těchto betonových trubek. Ty své běžné využití nalézají hlavně ve velkých kanalizačních systémech. Miniaturní pokoje, které z nich vznikly, hostí prostornou manželskou postel a kompletní sadu ložního prádla. V čele jsou pak ještě zásuvky a samozřejmostí je bezdrátový internet.

Perfektní využití pro kanalizační potrubí

Hlavní výhodou betonu je v tomto případě skutečnost, že ve dne v noci udržuje v místnosti celkem příjemnou teplotu. Fasáda každé z trubek je navíc skleněná a hosté se tak mohou kochat krásným výhledem na okolní pohoří. Nutno říct, že tento způsob ubytování je mezi hosty velmi oblíben. I rezidenti z hlavního města tráví v Tepoztlánu velmi rádi víkendy. Jde o místo neformálního mládí, obvykle zní všude bubny a skoro každý tu má dredy.

iZdroj fotografie: S vědomím Tubohotel

Originální pojetí hotelového ubytování se líbí hlavně mladým. Je to vlastně ideální způsob pro lidi, kteří žijí s batohem na zádech. Samozřejmě nejde o jediný hotel založený na zvláštním způsobu ubytování. V kalifornském San Bernardino se například můžete ubytovat ve velkém týpí. Mezi stany rostou palmy a jsou tu travnaté plochy s lavičkami a místem na oheň. Výborné místo pro rodinnou dovolenou a pobyt dětí na čerstvém vzduchu.

Noci za mřížemi a hvězdná obloha

Představovali jste si někdy, jaké by to bylo strávit chvíli ve vězení? Tedy navíc s možností kdykoli odejít? V Ottawě, hlavním městě Kanady, vám to umožní. HI Jail Hotel vám dovolí prožít si vlastní trestanecký čas. Můžete si vybrat společnou celu s více „vězni“, stejně jako proslulé „samotky“. Každé ráno pak dostanete příjemnou snídani a dokonce prohlídku vězení zdarma. A samozřejmě i vlastní svobodu, jakmile se rozhodnete pobyt ukončit.

iZdroj fotografie: S vědomím Tubohotel

Severní Irsko je známo nádhernou přírodou, za kterou sem jezdí mnoho lidí. To se dá ještě podpořit pobytem v bublině. Ano, Finn Lough Resort je jedním z nejzvláštnějších hotelů celého světa. Idylické bublinové dómy se nachází v zeleném lese a hostům nabízejí skutečnou možnost útěku. Zcela transparentní stěny totiž poskytují nerušený výhled na 180 stupňů. Vidíte stromy i celé nebe, což je fenomenální hlavně za jasných nocí.

Hotel s historií a hosté k snídani

Exkluzivní Haffa Hotel v Tel Avivu skrývá tolik historie, že se nedá ani dost dobře klasifikovat. V lobby hotelu stojí originální kusy zdi ze 13. století z doby křížových výprav. V 19. století pak celá stavba sloužila jako francouzská nemocnice, dnes jde o nádhernou kapli. Ta se pak změnila v hotelový bar. Pravděpodobně nenajdete jiné místo na světě, které by spojovalo tolik prvků, a kde byste zažili tolikrát onen „wow“ efekt.

Cape Town v Jižní Africe vám v hotelu Giraffe Manor poskytne jedinečné setkání. Volně se tu totiž potulují žirafy a hostům strkají hlavy doslova až do talířů. Pro někoho možná trochu extrém. Ale hlava protahující se oknem jídelny a zkoumající nové návštěvníky, to opravdu nikde jinde nezažijete. Zvláště děti si v kontaktu s divokou zvěří budou libovat.

V kterém z těchto hotelů byste chtěli strávit víkend?

Zdroj: TravelKapook
Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Zobrazit další články