Zapomeňte na toxické difuzéry a osvěžovače vzduchu. Maminčin levný trik se svíčkou trvale zbaví domácnost zápachu

Zbavte se nelibého zápachu a nechte vaši domácnost nádherně provonět. S tímto jednoduchým trikem to půjde snadno a také levně.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vůně domova je jedna z prvních věcí, která nás „praští“ do nosu hned po tom, co přijdeme k někomu na návštěvu. Stejně to však platí i o našem obydlí. Není proto téměř nic nepříjemnějšího, než když se u nás rozléhá nelibý zápach. Ten však bývá někdy těžké „překrýt“. Většinou proto utratíte nemalou částku za nejrůznější osvěžovače vzduchu a jiné chemické vůně. Lze to však i jinak, díky tomuto jednoduchému triku dosáhnete příjemně vonící domácnosti.

Vůně domova

Vůně domova je něco, co se nese vaší domácností, a vy se tak v ní cítíte ještě příjemněji a komfortněji. Horší však je, když se tato vůně promění v nelibý zápach, a vy nevíte, co si počít. Jako řešení se nabízí nejrůznější vůně a osvěžovače vzduchu, které však nejsou zrovna levnou záležitostí a také obsahují celou řadu chemických látek, které mohou být zdraví závadné, a to především pro děti nebo lidi s oslabenými plícemi či dýchacím ústrojím.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ty také nejsou zrovna nejvhodnější pro astmatiky či alergiky, u nichž mohou vyvolat nepříjemné zdravotní reakce, či dokonce poškození plic. Tyto prostředky nejsou nejvhodnější také pro vaše domácí miláčky, kterým mohou dráždit čumáčky, a také pro rostliny. Ty mohou v důsledku chemického nánosu začít vadnout či odumírat. Je proto potřeba najít šetrnější řešení.

Kávové aroma

S jedním šetrným řešením přišla šikovná maminka, která na svém účtu postovala jednoduchý trik, díky kterému je její domácnost dokonale provoněná čerstvou kávou. Ta totiž nejenže vylučuje příjemnou vůni, ale také pohlcuje nepříjemné pachy a přírodní cestou je neutralizuje.

@apieceofmyglamhome

Diy Odor Hack! #Lifestyle #asmr #decor #homehacks #homedecor #foryoupag #decoratewithme #howto #smellgood #coffee #home #Coming2America

♬ positions – Ariana Grande

Stačí jednoduše vzít skleněnou nádobu, kterou si vybereme. Může se jednat o designovou misku, vázu, či dokonce pohár. Tuto nádobu poté jednoduše naplňte čerstvými kávovými zrny a mezi ně vložte obyčejnou čajovou svíčku s vůní vanilky. Svíčku zapalte a užijte si příjemnou vůni, která u vás díky tomuto triku vznikne. Pokud však nemáte rádi aroma kávy, existují také další možnosti.

Domácí vonné rozprašovače

Můžete si například vyrobit jednoduché domácí rozprašovače, které splní stejný účel. Budete potřebovat prázdný rozprašovač, zhruba 300 ml vlažné vody, dvě polévkové lžíce jedlé sody, jednu polévkovou lžíci citronové šťávy a aromatizující olejíček s libovolnou vůní. Velmi příjemné jsou ovocné a květinové vůně nebo vůně levandule. Zvolit však můžete nejrůznější aromata, od eukalyptu a bylinek až po vůni oceánu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Všechny ingredience poté jednoduše smícháte a máte hotovo – aromatizující sprej s přírodních zdrojů je na světě. Jedlá soda totiž podobně jako káva také neutralizuje nepříjemné pachy. Citronová šťáva vzduch krásně osvěží a vonné olejíčky dodají vaší domácnosti přesně takový nádech, jaký si představujete.

Zdroj: Popsugar

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Zobrazit další články