Voskovaný papír odstraní prach a mastnotu jedním tahem. Babská rada funguje lépe než předražené přípravky

Voskový papír je levný a lehce dostupný prostředek, který vám pomůže udržet vaši kuchyni čistou. Stačí jej měnit jen jednou za několik týdnů a použitý jednoduše vyhodit.

                   

Za tento zlepšovák zřejmě může nárůst lidí pracujících formou home office. Ti najednou začali trávit doma tolik času, že si všimli špinavých míst, na která dříve nezbyl čas. Do povědomí se tak zřejmě vrátila babská rada s voskovaným papírem, který dokáže zbavit prachu a mastnoty spoustu míst v kuchyni i jinde v bytě. Navíc je levný a koupíte ho téměř všude.

Lepkavý povrch přitahuje nečistoty

Voskový papír, na rozdíl od běžných papírů nebo plastových obalů, má mírně lepkavý povrch. Ten přirozeně přitahuje prach, špínu nebo mastnotu. Pokud například položíte několik listů na lednici, můžete tím zabránit shromažďování nežádoucích nečistot a mastnoty na vrchní části lednice. Tam se prach a nečistoty usazují opravdu hodně. Voskový papír pak stačí pouze vyhodit a nahradit novým. Nemusíte nic drhnout ani složitě umývat. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Voskový papír se navíc nemusí měnit tak často, jak si možná myslíte. Na lednici vydrží lapat nečistoty i několik týdnů v kuse. Vzhledem k jeho nízké ceně a dostupnosti se tak jedná o opravdu levné řešení. Voskový papír je také méně toxický než čistící prostředek a šetrnější k přírodě. Voskový papír navíc můžete využít také ke skladování a balení potravin. Navíc neprodukuje žádný plastový odpad.

Poslední drhnutí a pak vždy čisto

V jednoduchosti je krása, což platí i pro tento zlepšovák. Ten samozřejmě nezabrání hromadění nečistot, jen se nahromadí na povrch, který můžete jednoduše vyhodit do koše. Naposledy tedy pořádně očistěte vrchní části lednice, skříněk a dalších těžko dostupných míst a roztáhněte na nich voskový papír. Pokud na papír budete odkládat věci, je dobré jej přilepit lepící páskou, aby se neposouval.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zároveň je také dobré přilepit k sobě jednotlivé archy papíru, aby mezi nimi nebyly mezery. Těmi by se mohl prach a další nečistoty dostat pod papír a zlepšovák by rázem neměl žádný efekt. Po několika dnech papír opatrně zvedněte a přesvědčte se, že pod ním nejsou žádné nečistoty. Za pár týdnů můžete papír vyhodit a na povrchy dát nové archy. Uvidíte, že si tento rychlý způsob čištění nedostupných míst rychle oblíbíte. 

Jaké zlepšováky pro čistou kuchyni používáte vy?

Zdroj: TheSpruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Petřík

Zobrazit další články