Krájecí prkénko zabrání nečistotám v lednici | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Krájecí prkénko udrží vaši ledničku trvale čistou, bez bakterií a virů. Má vícero využití, věděli jste to?

Krájecí prkénko udrží vaši ledničku trvale čistou, bez bakterií a virů. Má vícero využití, věděli jste to?

Pokud se vám stává, že položíte něco z lednice na špinavou kuchyňskou linku a pak si dané nečistoty přenesete do lednice, mohl by vám pomoci fígl s krájecím prkénkem.

krajeci prkenko
Zdroj fotografie: Depositphotos

Existují lidé, které dokáže vytočit do běla, když má někdo ve zvyku pokládat věci z lednice přímo na špinavou kuchyňskou linku. Ostatně se ani není čemu divit. Jakékoliv pozůstatky jídla, ať už se jedná o drobky z pečiva, zbytky koření či ukápnutý olej nebo omáčku a mnoho dalšího, zůstanou zvenčí na dně čehokoliv, co z lednice vytáhnete a následně umístíte zpět. To však s sebou přináší nemilé situace.

Zbytky jídla je potřeba pečlivě očistit

Pokud si nevšimnete, že například na dně krabice od mléka máte přilepené jakékoliv zbytky jídla a následně ji vrátíte do lednice, nevědomky si ji zaneřádíte nečistotami. V lepším případě budou poličky v lednici jen mastné či lehce znečištěné, v tom horším může dojít k rozvoji plísně, které si všimnete až časem. To stejné platí i pro vaši spíž a skřínky, v nichž uchováváte jakékoliv potraviny. Budou uvnitř špinavé a lepkavé.

divka uklid kuchyne
Zdroj fotografie: Depositphotos

Jako rychlé způsob řešení se nabízí možnost používat při vaření vlhký hadr, s nímž ihned otřete veškeré nečistoty a skvrny. Ne všichni jsou však zvyklí si po sobě hned takto uklízet. Může jim tak dlouho trvat, než si tento užitečný návyk vytvoří.

Krájecí prkénko v kuchyni je užitečným pomocníkem

Kdo nechce používat hadr, může si pořídit do výbavy krájecí prkénko. Na trhu je k dispozici mnoho různých velikostí i variant vzhledu, takže si každý vybere to ideální pro něj. Prkénko vám následně bude sloužit jako čisté odkládací místo, na něž můžete položit cokoliv z lednice. Nemusíte se tak obávat jakéhokoliv jejího znečištění, když danou věc do ní budete vracet.

jidlo krajeci prkenko
Zdroj fotografie: Depositphotos

Pokud máte opravdu malou kuchyň a takové prkénko by vám v ní přeci jen zabíralo hodně místa, existuje ještě jedno řešení. Naučte se hned očistit od jídla cokoliv, co do lednice či spíže vracíte. V opačném případě vám prkénko skvěle poslouží a splní svůj účel, ať už na něj odložíte krabici mléka, marmeládu či hrnec nebo krabičku s jídlem. Díky tomu již nikdy nebudete mít starosti s nečistotami na poličkách.

Zdroj: Kitchn