Stavba terasy s vhodným vybavením nemusí být tak složitá

Máte v plánu zařídit si na zahradě venkovní posezení, a přitom příliš neškudlit? V tom případě byste měli uvažovat o zbudování terasy, která je v mnoha ohledech daleko lepší než altán či pergola uprostřed zahrady.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Studio Kamppari
                   

Terasa má mnoho výhod

Předně bude terasa, a tím i posezení, hned u vchodu, což znamená celou řadu výhod. Nejenže nebudete muset chodit nijak daleko, ale zároveň budete mít po ruce napojení na elektřinu, případně na plyn. Díky tomu lze používat bez potíží i různé zahradní doplňky typu elektrický gril.

Navíc dobrá terasa dokáže vyzdvihnout vizuální vlastnosti domu. Když si dáte na její instalaci záležet, konečný výsledek vás jistě potěší, a to v mnoha ohledech.

Dřevo je pevné a krásné zároveň

Základem každé terasy je podlaha, která by měla být za všech okolností vyrobena z odolného materiálu. Hodně lidí tudíž dává přednost betonové dlažbě před přírodními materiály, což je samozřejmě škoda, jelikož dřevěná terasa rozhodně vypadá výrazně lépe než betonové podloží.

Dřevo však může být problematické, jelikož se do něj ráda pouští vlhkost, čímž ho pomalu, ale jistě ničí. Dá se tomu však předejít, a sice za pomocí distančních podložek. Ty fungují jako ventilace, díky kterým má dřevěná podlaha možnost schnout daleko efektivněji než bez podložek.

K výrobě terasy je samozřejmě vhodné použít i jiné zlepšováky a nástroje, například rektifikační terče, případně nerezové vruty. Všechny tyto pomůcky lze nakoupit kupříkladu v obchodě Gardina.cz.

Nátěry

Když postavíte dřevěnou terasu moderním způsobem, bude vám sloužit dlouhá léta. Je však nezbytné ji jednou dvakrát do roka opatřit i speciálním ochranným nátěrem, který krom jiného zamezí případným hmyzím škůdcům, aby vám váš projekt zcela zlikvidovali.

Jedná se sice o práci navíc, avšak bez toho se neobejdete. Naštěstí nejde o nic zásadně složitého ani fyzicky či časově náročného.

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Monika Hynčicová

Zobrazit další články