Odmrazování mrazáku mi zabere sotva pár minut. Tohle je můj fígl
adbz.cz » Hobby » Odmrazování mrazáku už nebude noční můrou. Ušetřete si hodiny času tím, že použijete kousek alobalu

Odmrazování mrazáku už nebude noční můrou. Ušetřete si hodiny času tím, že použijete kousek alobalu

Tento geniální trik vám ušetří spoustu času a práce s rozmrazováním mrazáku. Pro urychlení této neoblíbené činnosti stačí dát do mrazničky alobal.

alobal mrazak
Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)

Lednička s mrazákem patří v dnešní době mezi základní výbavu, bez které se snad žádná domácnost neobejde. Aby však toto zařízení fungovalo správně i po záruční době, je potřeba je pravidelně čistit a provádět udržovací práce. Podle webu Obozrevatel může tento trik s alobal výrazně pomoci při odmrazování. Má ho navíc doma úplně každý.

Využití hliníkové fólie

Alobal je oblíbeným pomocníkem nejen při skladování potravin, protože dokáže po určitý čas udržet jejich teplotu, ale využijete ho také při úklidu a čištění mrazáku. Pokud nezvolíte přístroj s funkcí bránící namrzání, pak se přítomnosti ledové krusty nevyhnete. V takovém případě se vám vyplatí sáhnout po alobalu a ušetřit si tak spoustu práce.

Jak odstranit led z mrazáku

Kromě toho, že přítomnost velkého množství ledu zhoršuje používání mrazáku, protože se zásuvky mohou zadrhávat nebo nejdou vůbec otevřít, snižuje i jeho celkovou funkčnost a zkracuje životnost tohoto spotřebiče. Čím větší vrstva se v mrazáku vytvořila, tím náročnější a zdlouhavější je její mechanické odstraňování. Díky alobalu to však zvládnete levou zadní.

Dveře mrazáku
Zdroj fotografie: Depositphotos
Alobal vám pomůže zbavit se ledu v mrazáku

Nejprve vyjměte šuplíky z mrazáku se všemi uloženými potravinami a přikryjte dekou, abyste zabránili rychlé ztrátě teploty. Pokud je vrstva ledu tenká, rovnou na ni navrstvěte kousky alobalu. V případě, že je jeho vrstva však příliš silná, nejprve počkejte, až povolí. Teprve poté vyzkoušejte metodu s alobalem.

Alobal usnadní odstranění námrazy

Jakmile máte mrazák čistý a zbavený všeho ledu, pokryjte všechny jeho strany alobalem a vraťte zpátky přihrádky se zmraženým jídlem. Další případná námraza, která se bude opět uvnitř hromadit, ulpí jen na alobalu a její další odstraňování bude výrazně snazší a rychlejší. Takto udržíte svůj mrazák funkční po opravdu dlouhou dobu.