Vylaďte chuť masa na úroveň michellinské restaurace. Drobnosti, které zařadíte do postupu, udělají zázraky

Přinášíme vám několik chytrých nápadů, které můžete použít při přípravě masa. Zajistí vám lepší a výraznější chuť.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Gastronomie se neustále snaží přicházet s novými a inovativními způsoby přípravy pokrmů. Ale řekněme si otevřeně, některé věci nelze zlepšit, protože jsou dokonalé takové, jaké jsou. To věděli už naše babičky. Léta ověřené způsoby přípravy, které se dědí z generace na generaci a zůstávají neměnné. Recepty babiček na chléb, koláče nebo maso zkrátka fungují. My vám přinášíme několik „stálic“ na přípravu masových pokrmů.

Jemné maso a křupavé steaky

Naporcované maso vždy nejdříve zbavte přebytečné tekutiny usušením papírovou utěrkou. Posolte ho, nechte chvíli odležet, ať se sůl vstřebá, a teprve pak okořeňte, nebo marinujte dle receptu. Smícháním soli a koření v malém množství rostlinného oleje docílíte, že se rozloží po mase rovnoměrněji. Připravte si tuto směs a štětcem nebo rukama ji vmasírujte do masa. Takto připravené ho dále upravujte dle receptury.

Pro zjemnění masa před marinováním ho nejdříve poprašte jedlou sodou a nechte 15 minut působit. Opláchněte a pokapejte ho citronovou nebo limetkovou šťávou pro neutralizaci zápachu. Následně na něj můžete dát vaši oblíbenou marinádu. Tato drobná změna v přípravě receptu bude mít značný pozitivní vliv na výsledek. Maso bude tak jemňoučké, že už ho nebudete chtít připravovat jinak.

K přípravě steaku s křupavou kůrkou ho prvně posypejte kamennou solí a nechte působit 10 minut. Pak sůl z masa dobře opláchněte a osušte papírovou utěrkou. Nakonec ho klasicky osolte a okořeňte dle vašeho receptu. Garantujeme vám, že lepší steak jste nejedli.

Mleté maso iZdroj fotografie: Depositphotos

Tipy pro vaření s mletým masem

Obvykle se při přípravě sekané nebo fašírek k mletému masu přidává houska nebo chléb, které byly předem namáčené v mléku. Ty mají v receptuře spolu s vajíčkem působit jako lepidlo a celou masu hezky spojit. Vyzkoušejte při další přípravě sekané místo rozmáčené housky použít obyčejnou strouhanku. Hmota méně poteče a výsledný produkt bude po upečení lahodný a lehce křupavý.

Při přípravě jídla z mletého masa je lepší použít více druhů. Směs hovězího a vepřového, případně ještě s příměsí jehněčího ve stejném poměru, dodá pokrmu to nejlepší od každého. Ne nadarmo se do tradičního balkánského čevapčiči přidává právě tato trojkombinace. Pokud dáváte mleté maso do mrazáku, neměli byste k němu přidávat syrovou cibuli, protože zhořkne. Lze tomu zabránit, když cibulku předem orestujete.

Jaké triky používáte vy k vyladění chuti masa?

Zdroj: Bhg

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Zobrazit další články