Vánoční tabuli dotáhne k dokonalosti houbička na nádobí. Stačí ji nastřihnout a originální pomocník je na světě

Příprava štědrovečerního stolu je pro některé lidi opravdu velikou výzvou. Není se však čeho obávat, stačí pár drobností, aby se ze stolu stal povedený umělecký kousek.

i Zdroj fotografie: abcMedia
                   

Když nastane doba štědrovečerní večeře, téměř každý si přeje, aby stůl, u kterého probíhá, vypadal dokonale. Občas je to ale docela obtížné a nemusíte být s výsledkem spokojeni. Vše se však dá vyřešit včasnou přípravou a detaily, které stolu dodají kouzelný vzhled. Může jít třeba o způsob, kterým poskládat ubrousky na talíř, nebo ozdoby, jež se rozhodnete na stůl umístit.

Jak na dokonale vyleštěné sklenice

Když se sejde rodina u stolu, to poslední, oč většina lidí stojí, je zjistit, že nádoby na pití nejsou perfektně čisté. Tomu se naštěstí dá zabránit. Skvělý způsob, jak dokonale umýt nádobí, je speciálně upravená houbička. Její vrchní stranu na několika místech nastřihněte nůžkami a omotejte ji kolem silnější špejle. Tato pomůcka vám poté usnadní mytí vysokých a úzkých sklenic.

iZdroj fotografie: Pixabay

Pokud sklenice myjete ručně, je potřeba je nechat okapat dnem vzhůru, aby nevznikly šmouhy od nesteklých kapek. Za to když vám na sklenicích zanechává šmouhy myčka, je potřeba ji pořádně vymýt a doplnit sůl. V případě, že to nepomůže, dejte jednoduše do nádobky na leštidlo ocet a výsledky uvidíte okamžitě.

Kostky ledu s překvapením

V případě, že se rozhodnete podávat studený nápoj, existuje skvělý trik, jak jej ozvláštnit. Do formiček na led naskládejte kousky citronů, malin, borůvek nebo třeba máty (volba je čistě na vás, fantazii se meze nekladou) a zalijte zvolené ingredience vodou či džusem. Tyto kostky poté naházíte do skleniček či džbánku a zalijete zvoleným pitím. Efekt je krásnější, když je tekutina v kostkách ledu i podávaném nápoji čirá, ale vůbec nic se nestane, když tomu tak nebude.

Jak provonět místnost

Na stůl můžete položit vonnou vánoční svíčku, která bude u jídla nejen hřát příjemným plamínkem, ale provoní místnost krásnou vůní. V případě, že se ale chcete svíčce raději vyhnout kvůli případné nehodě, můžete zvolit neobvyklejší variantu. Stačí vám pomeranč a vánoční koření, například anýz či hřebíček, jež jednoduše zapíchnete do pomeranče a položíte ho na stůl. Nejenže je tato ozdoba originální, navíc bude u stolu příjemně vonět.

iZdroj fotografie: Pixabay

Skládání ubrousků na stůl

V případě, že chcete trochu elegantnější nádech štědrovečerního stolu, je ideální volbou ozvláštnit stolování tematicky poskládanými ubrousky na talířích. Zabere to sice chvilku času a možná se vám to nepovede napoprvé, výsledek však za námahu dozajista stojí. Ubrousky můžete poskládat do nejrůznějších vánočních tvarů od stromečku až po vánoční hvězdu. Návody, jak na to, naleznete na internetu, kde jich je nepřeberné množství.

Do jaké barvy letos ladíte vánoční výzdobu?

Návod na složení ubrousku do tvaru vánoční hvězdy.

Zdroj: The Spruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Monika Hynčicová

Zobrazit další články