Jak se jednoduše zbavit vodního kmene na sprchové hlavici. Zde návod
adbz.cz » Hobby » Jak se jednoduše zbavit vodního kamene na sprchové hlavici. Stačit vám bude pár minut času, miska a ocet

Jak se jednoduše zbavit vodního kamene na sprchové hlavici. Stačit vám bude pár minut času, miska a ocet

Vodní kámen na sprchové hlavici je častý problém, který většina lidí řeší koupí nového výrobku. Pomoci vám však dokáže také obyčejný ocet.

Sprchová hlavice potřebuje vyčistit
Zdroj fotografie: Depositphotos

Sprchové hlavice používá většina domácností, a jelikož se jedná o zařízení, které je téměř každý den v kontaktu s vodou, postupem času se na ní začíná objevovat vodní kámen. Ten následně zhoršuje její funkci a činí ji nevzhlednou, což představuje pro mnoho lidí zásadní problém. Jak ovšem radí instagramový profil Pan Úklid, záludnost můžete vyřešit snadno svépomocí, a to použitím obyčejného octa. Právě díky němu bude opět jako nová. 

Jablečný ocet versus zanesená sprchová hlavice 

Jablečný ocet je dobře známý pomocník do domácnosti, který si díky jedinečnému složení poradí s řadou nevzhledných problémů, jako jsou zaschlé mastnoty na nádobí, zapáchající lednička nebo právě zanesená sprchová hlavice. Jeho účinek je velmi silný, takže odstraní veškeré usazeniny, a to již během pouhých dvou hodin. Mimo jiné také stojí pouze pár korun a seženete ho téměř v každém obchodě s potravinami nebo smíšeným zbožím. 

Jakmile budete připraveni na očistu sprchové hlavice, jednoduše ji odmontujte z hadice a naplňte vhodnou misku octem. Do té ji poté vložte a nechte působit zhruba 2 hodiny – čím déle ji však necháte namočenou, tím efektivnější bude účinek. Poté, co uplyne stanovená doba, si připravte kartáč, hlavici vyndejte z octa a pořádně ji vydrhněte. Nakonec ji stačí opláchnout vodou a bude jako nová. Na webu adbz jsme také psali o tom, jak si můžete připravit účinný čisticí prostředek z citronové kůry a jablečného octa

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený PanÚklid (@panuklid)

Ocet můžete využít mnoha způsoby 

Kromě čištění sprchové hlavice vám jablečný ocet může pomoci také s mnoha dalšími problémy v domácnosti. Skvěle se například osvědčil při čištění spár mezi dlaždicemi a záchodové mísy. Stačí ho vždy aplikovat přímo na zanesená místa (někdy působí ještě lépe v kombinaci s jedlou sodou) a nechat několik hodin působit. Jak také uvádí server Sanctuary Bathrooms, tento účinný přípravek odežene veškerý hmyz z vaší domácnosti.