Pokud patříte mezi milovníky masa, pak byste měli vědět, jak ho správně uchovat. Mnozí se při tom totiž často dopouští zbytečných chyb, které je následně nejen stojí chuť produktu, ale často také ohrožují své zdraví. Jsou to totiž právě nebezpečné bakterie, které se na něm mohou začít tvořit a následně vám způsobit vážnou újmu. Ochránit se však podle serveru PositiveVibration můžete poměrně snadno, a to díky těmto tipům.
Základní tipy pro skladování masa
Základním pravidlem, jak ochránit maso před kažením a tvorbou bakterií, je zakrýt ho papírem či ochrannou fólií. Ještě než ho tedy vložíte do ledničky, ujistěte se, že je dostatečně chráněno a nepřichází do kontaktu s ostatními potravinami. Stejně tak je důležitá teplota, ve které je skladováno – bakterie se začínají množit zejména od tří stupňů a výš. Pokud ho ale například necháte při jednom stupni, vydrží čerstvé pět až sedm dní.
Sametování je osvědčenou čínskou technikou, která se co do úpravy masa ujala po celém světě. Dokáže s ním totiž doslova zázraky.…
více
Prodloužit životnost masa můžete také tím, že ho necháte v mrazáku. I v tomto případě musí být zabaleno ve vhodném sáčku či fólii, aby nepřišlo do kontaktu s ostatními potravinami a především vzduchem. Právě ten pak zvyšuje vlhkost v jeho okolí a vytváří ideální prostředí pro tvorbu bakterií. Jakmile byste si všimli, že je maso narušeno nebo změnilo barvu, raději ho rovnou vyhoďte, protože už může obsahovat zárodky bakterií.
Ještě déle vám pak může maso v mrazáku vydržet, pokud ho uložíte ve vakuovém balení. Stačí si zakoupit vhodné sáčky, odsát z nich všechen vzduch a poté vložit do přístroje. Tímto způsobem vám maso vydrží klidně až 12 měsíců a nebudete se muset strachovat o napadení bakterií nebo jiný způsob jeho znehodnocení. Na webu adbz jsme také již dříve psali, jak správně rozmrazovat maso, aby bylo ve výsledku co nejchutnější.