78 % lidí neumí správně ohřát párky. Kvůli tomu ztrácí svou správnou chuť
adbz.cz » Hobby » Chyby při ohřívání párků: Kvůli převaření se mohou stát škodlivými, praskají vlivem nízké teploty

Chyby při ohřívání párků: Kvůli převaření se mohou stát škodlivými, praskají vlivem nízké teploty

Uvařit si chutný párek není tak jednoduché, jak si mnozí myslí. Pokud chcete získat dobré výsledky i vy, zaměřte se na tento osvědčený postup.

parky ohrivani hrnec voda
Zdroj fotografie: Depositphotos

Párky si čas od času dopřeje pravděpodobně každý Čech. Často se však stává, že při jejich vaření dochází ke vzniku prasklin na povrchu či jiným problémům, které se pak negativně odráží na chuti masného výrobku. Abyste se jim vyvarovali a získali maximálně lahodný výsledek, je dobré zvolit pro přípravu správný postup. Mně osobně se nejvíce osvědčil tento užitečný trik, díky kterému si párky udrží veškerou šťávu a budou ve výsledku naprosto tiptop. 

Párky je třeba nechat aklimatizovat na pokojovou teplotu 

Při vaření párků je zásadní především to, aby měly pokojovou teplotu. Ještě než se tedy vrhnete do jejich přípravy, vyndejte je z lednice a nechte je aklimatizovat na pokojovou teplotu. Pokud by totiž byly příliš studené, hrozí riziko popraskání již při prvním kontaktu s horkou vodou. Jakmile budou připraveny, stačí je položit do hrnce na mírném ohni a nechat je několik minut ohřívat v bublající lázni (malé kusy 3 minuty, větší max. 5 minut). 

Hobby

Čechy milovaná uzenina je zdraví nebezpečná, varují inspektoři. Kdo ji nevyhodil, tvrdě za to zaplatí

Čechy milovaná uzenina je zdraví nebezpečná, varují inspektoři. Kdo ji nevyhodil, tvrdě za to zaplatí
<!-- wp:paragraph --> <p>Párky si čas od času dopřeje pravděpodobně každý Čech. Často se však stává, že při jejich vaření dochází ke vzniku prasklin na povrchu či jiným <strong>problémům, které se pak negativně odráží na chuti masného výrobku</strong>. Abyste se jim vyvarovali a získali maximálně lahodný výsledek, je dobré zvolit pro přípravu správný postup. Mně osobně se nejvíce osvědčil tento užitečný trik, díky kterému si párky udrží veškerou šťávu a budou ve výsledku naprosto tiptop. </p> <!-- /wp:paragraph --> <!-- wp:heading --> <h2 class="wp-block-heading">Párky je třeba nechat aklimatizovat na pokojovou teplotu </h2> <!-- /wp:heading --> <!-- wp:paragraph --> <p>Při vaření párků je zásadní především to, aby měly pokojovou teplotu. Ještě než se tedy vrhnete do jejich přípravy, vyndejte je z lednice a nechte je aklimatizovat na pokojovou teplotu. Pokud by totiž byly příliš studené, hrozí riziko <strong>popraskání již při prvním kontaktu s horkou vodou</strong>. Jakmile budou připraveny, stačí je položit do hrnce na mírném ohni a nechat je několik minut ohřívat v bublající lázni (malé kusy 3 minuty, větší max. 5 minut). </p> <!-- /wp:paragraph --> <!-- wp:wm/block-related-post {"selectedPostId":257445} /--> <!-- wp:paragraph --> <p>Pozor, že není dobré to s jejich ohříváním přehánět. Masová pochoutka vyžaduje pro získání maximální chuti pouze několik minut, protože jinak by mohla <strong>změnit svou konzistenci a přijít o veškerou šťávu uvnitř produktu</strong>. V zásadě je pak také důležité sundávat z párků fólii, která bývá přítomna téměř v každém případě. Někdy ji lze rozpoznat snadno, například pomocí bílého proužku, ovšem existují i případy, kdy je potřeba prohlédnout potravinu blíže.</p> <!-- /wp:paragraph --> <!-- wp:image {"id":116590,"sizeSlug":"full","linkDestination":"media"} --> <figure class="wp-block-image size-full"><a href="https://adbz.cz/wp-content/uploads/2022/06/kocka-parek-vidlicka-krmeni.jpg"><img src="https://adbz.cz/wp-content/uploads/2022/06/kocka-parek-vidlicka-krmeni.jpg" alt="Kočka a párek " class="wp-image-116590"/></a><figcaption class="wp-element-caption"><em>Vaření párků je jednoduché, stačí na to jít správným způsobem.</em></figcaption></figure> <!-- /wp:image --> <!-- wp:paragraph --> <p>Co se pak týče nutričních hodnot, vyplatí se zainvestovat do kvalitnějších kusů, které mají zpravidla více co nabídnout. Levnější párky jsou často <strong>vyráběny z masných zbytků a neobsahují kromě chutné šťávy téměř nic</strong>. Stejně tak se pokuste vyvarovat jejich převařování, protože často obsahují různé druhy solí, které vysoké teploty rozkládají. To pak dle serveru <a href="https://indianexpress.com/article/lifestyle/health/overcooked-meat-doubles-cancer-risk-study/" target="_blank" rel="noreferrer noopener">IndianExpress</a> vede ke vzniku potenciálně škodlivých sloučenin. </p> <!-- /wp:paragraph -->

Uzeniny nejsou zdravé, někdy ale mohou způsobit i velmi vážné onemocnění. Zjistěte, zda nebezpečná potravina není i ve vaší lednici.… více

Pozor, že není dobré to s jejich ohříváním přehánět. Masová pochoutka vyžaduje pro získání maximální chuti pouze několik minut, protože jinak by mohla změnit svou konzistenci a přijít o veškerou šťávu uvnitř produktu. V zásadě je pak také důležité sundávat z párků fólii, která bývá přítomna téměř v každém případě. Někdy ji lze rozpoznat snadno, například pomocí bílého proužku, ovšem existují i případy, kdy je potřeba prohlédnout potravinu blíže.

Kočka a párek
Zdroj fotografie: Depositphotos
Vaření párků je jednoduché, stačí na to jít správným způsobem.

Co se pak týče nutričních hodnot, vyplatí se zainvestovat do kvalitnějších kusů, které mají zpravidla více co nabídnout. Levnější párky jsou často vyráběny z masných zbytků a neobsahují kromě chutné šťávy téměř nic. Stejně tak se pokuste vyvarovat jejich převařování, protože často obsahují různé druhy solí, které vysoké teploty rozkládají. To pak dle serveru IndianExpress vede ke vzniku potenciálně škodlivých sloučenin.