Staré telefony nevyhazujte. Takhle na nich můžete vydělat pořádnou sumu peněz

Leží vám na dně šuplíku starý mobilní telefon? Pak ho určitě nevyhazujte! Mohli byste za něj dostat nemalé peníze.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Máte doma v šuplíku schovaný starý mobilní telefon pro případ, že by se někdy mohl hodit? Pak ho v žádném případě nevyhazujte. Mohli byste za něj dostat pohádkové peníze.

Na prodeji starého telefonu můžete vydělat

Pokud se rozhodneme pro pořízení nového mobilního telefonu, jeho předchůdce zpravidla končí někde na dně šuplíku nebo ho v dobré víře věnujeme některému z rodinných příslušníků. Ve většině případů ale na starý mobilní telefon po nějaké době zapomeneme a necháme ho bez dalšího využití. Přitom je to způsob, jak na starém mobilu můžete vydělat. Lze například využít bonus za prodej starých telefonů, který nabízí řada operátorů, informuje web Události 24/7.

Tuto službu nabízí například mobilní operátor O2. Nejenže zde můžete využít možnost získat peníze za vykoupený mobil, ale zároveň je tu také příležitost získat bonus na nákup nového mobilního telefonu. Výše bonusu se pak zpravidla odvíjí od konkrétního modelu a samozřejmě záleží také na nabídce konkrétního operátora.

Některé mobily rychleji ztrácí hodnotu

Není tajemství, že některé mobilní telefony ztrácí svou hodnotu rychleji než jiné. Ukázkovým příkladem je porovnání mobilních zařízení s operačním systémem Android, které už 6 měsíců po zakoupení ztrácí 30 až 40 procent hodnoty, píše web TN Nova. Rok po nákupu pak můžete takový telefon prodat za 40 až 50 procent původní ceny.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Oproti tomu telefony od společnosti Apple si svou cenu drží podstatně déle. Po třech měsících jejich hodnota klesá o pětinu až desetinu, po půl roce cena iPhonů padá o 20 až 30 procent. I rok po zakoupení pak můžete svůj iPhone prodat za 60 až 70 procent původní ceny.

Kvůli čemu měníme starý telefon za nový?

Deník iDnes přišel se zajímavou informací, proč se nejčastěji zbavujeme svých starých mobilních telefonů a nahrazujeme je novými modely. Na základě průzkumu až 40 procent uživatelů svůj telefon mění jednou za dva až tři roky. Nejčastějším důvodem pro výměnu je nevyhovující výkon baterie či poškození displeje. Dále je to pak touha po modernějším zařízení nebo také fakt, že se telefon začne sekat.

Prodejte telefon sami a můžete získat více

Kromě výše zmíněné příležitosti využít bonus za výkup starého telefonu u některého z mobilních operátorů je tu také možnost, že starý mobilní telefon prodáte na vlastní triko. V takovém případě pak můžete za svůj nevyužitý mobilní telefon získat i více, než kolik byste dostali od operátora. Staré mobilní telefony se prodávají na různých bazarech, kde je o ně nemalý zájem.

Máte doma v šuplíku starý mobilní telefon?

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Zobrazit další články