Bylinky, dětský pudr, čaj nebo kočkolit eliminují veškerý zápach bot. Jen je umístit dovnitř a přes noc odvedou svou práci

V boji se zapáchající obuví nemusíte zbytečně utrácet za chemické osvěžovače, které nejsou z nejlevnějších. Překvapivým řešením vašeho problému jsou pomocníci za pár korun.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Kombinace potu, špatných ponožek a nevhodné obuvi způsobuje, že se zouvání bot neobejde bez nepříjemného zápachu. Obzvlášť, když v nich trávíte skoro celý den. Jít pak na návštěvu k přátelům a riskovat trapné okamžiky je frustrující. Přestože jste posedlí čistotou a hygieně nohou věnujete spoustu času, odéru se nemůžete zbavit. Hlavní příčinou je velké množství potu, který se zachytí na ponožkách i v botách. Existují ale způsoby, jak to můžete eliminovat.

V některých botách je zápach horší

Nepříjemný zápach se uvolňuje, když boty delší dobu nosíte, potí se vám v nich nohy a obuv začne vlhnout. Zejména, když je bota příliš těsná a z neprodyšných umělých materiálů, které neodvádějí vlhkost. Vliv na sílu nepříjemného odéru má i materiál, ze kterého jsou vyrobené ponožky. Některé totiž mohou způsobit, že mikroorganismy, které mají zápach na svědomí, se v nich přemnožují, a pachy tak sílí.

Recept, jak zatočit se zápachem z vlhkých bot, je banální. Když si boty vyzujete, nasypejte do nich dětský pudr. Rovnoměrně ho rozprostřete po celé vnitřní části a nechte ho působit, nejlépe přes noc. Pudr vsakuje vlhkost a zápach. Nakonec stačí, když botu vyluxujete úzkým nástavcem vysavače. Účinek ozdravné kúry poznáte okamžitě. Jako mávnutím kouzelného proutku totiž bota už nebude zavánět.

Zabere soda, čaj, bylinky i kočkolit

Dalším z osvědčených pomocníků se zápachem z obuvi je také jedlá soda nebo překvapivě stelivo pro kočky. Aplikace je stejná jako v případě dětského pudru. Obě suroviny do sebe vlhkost i zápach nasají a po vysátí máte boty jako nové. Pokud je zápach opravdu silný, můžete vsadit na lžičku mleté kávy, která také pohlcuje pachy. Svěží odér linoucí se z bot můžete udržet déle, když do nich vložíte na několik hodin citronovou kůru.

Zápach z bot čajový patlík iZdroj fotografie: Depositphotos

Pokud vsadíte na přírodní produkty, protože nechcete se zápachem bojovat chemickými prostředky z drogerie, pomohou vám také bylinky. Přímo do boty nebo třeba do čisté ponožky, kterou do nich pak vložíte, nasypejte levanduli nebo libeček. Podobně funguje i čajový sáček. Pro někoho může být nepříjemná i vůně nových bot. Pokud se nechcete lopotit s vysáváním bylinek nebo pudru, zkuste jednoduchou věc. Do bot vložte na několik hodin kapsli na praní, která zápach pohltí.

Jaké metody používáte na odstranění zápachu z bot?

Zdroj: Genialne
Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Zobrazit další články