Šikovná matka proměnila dětský pokoj v džungli | adbz.cz
adbz.cz » Design » Za bezmála 5 000 Kč předělala celý dětský pokojíček. Inspirujte se jejími tipy na přestavbu

Za bezmála 5 000 Kč předělala celý dětský pokojíček. Inspirujte se jejími tipy na přestavbu

Maminka zvládla přestavbu dětského pokoje s velmi omezeným rozpočtem a vybudovala dětem domácí džungli. Stačila jí inspirace z internetu a trocha odhodlání.

detsky pokoj dzungle postel
Zdroj fotografie: Se souhlasem Beki Vats

Děti mají své vlastní představy o tom, jak by měl vypadat jejich osobní prostor – a čím jsou větší, tím náročnější mají požadavky. Jak jim však vyhovět, aniž byste za proměnu pokoje utratili všechny úspory? Někdy stačí jen trocha šikovnosti – stejně jako v případě Beki Vats (36), která se rozhodla svým ratolestem dopřát bydlení v domácí džungli, po níž tak moc toužily.

Proměna začala nenápadně

Tam, kde chybí peníze, je nutné přistoupit k chytrým řešením. Beki Vats se proto rozhodla začít zlehka a postupovat krůček po krůčku. Jako první si vzala do parády starou komodu a s pomocí zelené barvy a zlatých doplňků z ní udělala kousek, za který by se nemusel stydět žádný výrobce exotického nábytku. Podobnou péči se rozhodla věnovat stěnám pokojíčku. Právě ty bezpochyby mají na celkový vzhled nezanedbatelný vliv.

detsky pokoj dzungle puvodni
Zdroj fotografie: Se souhlasem Beki Vats

Jednu z nich vymalovala na bílo a ozdobila ji vzorkem kožešiny, druhé pak dodala zelenomodrý akcent imitující pralesní příšeří a dozdobila ji černými pruhy připomínajícími tygra číhajícího ve stínu hustého křoví. Původně byla Beki rozhodnutá pořídit tematické tapety, když však zjistila, kolik by ji takové řešení stálo, namalovala všechny vzory jednoduše štětcem – inspirací jí byly vzory tapet na internetu.

Dětská džungle plná zvířat

Ve výzdobě pokoje nesměla chybět ani panda, protože nejmladší syn Beki tato zvířátka jednoduše zbožňuje. Jedna velká panda se na něj proto dívá z velké stěny vyzdobené i zeleným listím z papíru, druhá ve formě velkého plyšáka pak nabízí hřejivou náruč pro pomazlení v jakoukoliv denní i noční dobu. A proměnou prošla i postel. Beki musela pracovat se zbytky barev, protože jednoduše neměla peníze na nákup dalších.

detsky pokoj dzungle panda
Zdroj fotografie: Se souhlasem Beki Vats

Chytře tedy ty zbylé zkombinovala – spodní část postele je hořčičná, takže připomíná kůži žirafy nebo leoparda, horní palandy se pak oblékají do zelené a bílé (stejně jako džungle během poledního žáru). Pod postelí našly své místo i šuplíky ze staré komody původně určené na vyhození – ovšem trocha barvy a zlatých doplňků z nich udělala krásný a po všech stránkách užitečný úložný prostor.

Důležitou roli hrají i detaily

A aby byl výsledný dojem co nejlepší, pořídila Beki do pokoje také mnoho umělých rostlin a girland, díky nimž se její děti opravdu v jednom okamžiku přenesou do tajemné džungle. A to dokonce i v noci, kdy se veškerá zeleň ponoří do temnoty – Beki totiž nezapomněla ani na nápadité osvětlení. A kolik peněz za tuto nádheru utratila? Celá proměna ji díky chytrému využití věcí v domácnosti vyšla jen na necelých 5 000 Kč.

Jaký motiv by pro výzdobu pokoje preferovaly vaše děti?

Zdroj: Beki Vats